رفیق خوب همه! ۰۱ آبان ۱۳۹۸

رفیق خوب همه!

از وقتی به فرمانداری میبد انتقال یافت، ارتباطات ما بیشتر شد. بنا بر موضوعات مختلف همواره با هم تماس داشتیم. سعی می‌کرد در جلساتی که با فرماندار برگزار می‌شد، حضور کامل داشته باشد؛ وظیفه شناس بود و برایش فرقی نمی‌کرد که دولت احمدی‌نژاد است یا روحانی.

چهل سال بحث؟ ۲۸ مهر ۱۳۹۸

چهل سال بحث؟

انتخابات مجلس و یک نکته مهم! ۰۷ مهر ۱۳۹۸

یادداشت: وحید کریم‌بیکی
انتخابات مجلس و یک نکته مهم!

چرا عصر جدید را دیدیم؟ ۰۲ شهریور ۱۳۹۸

تحلیلی فرمی و اجتماعی بر برنامه عصر جدید
چرا عصر جدید را دیدیم؟

یادداشت
شادی در قطار رم؛ گریه در قطار قم ۰۱ مرداد ۱۳۹۸

شادی در قطار رم؛ گریه در قطار قم

از این جا که دیدم زور منطق کافی نیست؛ به دیپلماسی عمومی رو آوردم و صدا بلند کردم تا همه مردم بشنوند: گفتم من چهار سال است که در رم زندگی می کنم هیچ هواپیما و قطاری در ایتالیا دیدن چنین فیلمی را به من و خانواده‌ام تحمیل نکرده است؛ چرا شما چنین می کنید؟ یعنی از پاپ هم مسیحی‌تراید؟

فقیه نواندیش شورای نگهبان و یک چالش ۲۵ تیر ۱۳۹۸

فقیه نواندیش شورای نگهبان و یک چالش

با انتخاب وی به عنوان عضو جدید شورای نگهبان از بین چند گزینه‌ی مطرح و جدی از سوی رهبر معظم انقلاب می‌توان گفت انتخاب فردی معقول و منطقی در رویه سیاسی اما با مشغله‌های متعدد بر چهره‌هایی با گرایش‌های خاص سیاسی اولویت داشته‌است. از سوی دیگر او می‌تواند از جمله فقهای نوگرایی محسوب ‌شود که با اتکا بر سنت فقهی و فلسفی حوزه در پی عرصه‌های نوین علوم اسلامی بوده است.

با پدیده بیت‌کوین چه کنیم؟ ۲۳ تیر ۱۳۹۸

با پدیده بیت‌کوین چه کنیم؟

نخستین اشکال کشف رمزهای بهادار این است که سرمایه‌های ملی که باید صرف تولید کالا شود، در راه دستیابی به یک ابزار مبادله هزینه می‌شود.

اقرارگیری از پلیس بی‌دفاع به سبک مجری تلویزیون! ۰۴ تیر ۱۳۹۸

اقرارگیری از پلیس بی‌دفاع به سبک مجری تلویزیون!

پلیس را هیچ وقت تا این اندازه بی‌دفاع و عقب‌نشسته ندیده بودم. شب گذشته، مجری تلویزیون تا اقرار سرکلانتر را نسبت به اشتباه مأمور انتظامی در ماجرای زن بدحجاب و نیمه‌برهنه در شرق تهران نگرفت، کوتاه نیامد.

اهداف شازدۀ پرباد سعودی ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

اهداف شازدۀ پرباد سعودی

شازدۀ پرباد سعودی برای توجیه خریدهای سنگین تسلیحاتی خویش در این ابعاد وسیع به دشمنی بزرگ و مقتدر نیاز دارد و با معرفی جمهوری اسلامی ایران به این عنوان، در نظر دارد که  شیوخ منطقه را در خواب غفلت نگاه داشته و اهداف پلید خود را از آنان پنهان نماید و بسی جای شگفتی است که چرا شیوخ حاشیه جنوب خلیج فارس به عمق طرح مزورانه و خطرناک شازدۀ پرباد سعودی پی نبرده‌اند.

اینستا ترامپ ۲۸ فروردین ۱۳۹۸

اینستا ترامپ

مسدود کردن آزادی بیان شیوه‌ای است که همواره حکومت‌های دیکتاتور از آن استفاده می‌کنند و از آنجا که ایالات متحده امریکا و به تبع آن صهیونیست‌ها در منطقه و جهان در سراشیبی سقوط قرار دارند چاره‌ای جز روش‌های ابتدایی، چون مسدود کردن اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی برای آن‌ها متصور نیست.

تردید نکنید، تنگه هرمز را ببندید ۲۲ فروردین ۱۳۹۸

تردید نکنید، تنگه هرمز را ببندید

ما از امکانات و دسترسی‌های فراوانی برای پاسخ دندان‌شکن و پشیمان‌کننده به آمریکا و متحدانش برخورداریم که نباید آنها را از دست بدهیم. مخصوصا آنکه بعید نیست کنگره آمریکا با مشاهده قاطعیت ایران اسلامی، از تصویب تصمیم ترامپ صرف‌نظر کند.

یک تیر و صد نشان با رونق تولید ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

یک تیر و صد نشان با رونق تولید

رونق تولید، مانند دومینو عمل می‌کند و مستقیم و غیرمستقیم موجب دستیابی و تحقق ده‌ها هدف کوتاه‌مدت و بلندمدت در کشور خواهد شد.

پیامدهای تجاوز به حریم و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های شهری میبد ۰۶ فروردین ۱۳۹۸
بازنشر| اختصاصی نارین‌خبر

پیامدهای تجاوز به حریم و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های شهری میبد

متأسفانه از آنجا که در سال‌های اخیر شاهد انسداد برخی رودخانه‌های شهری و مسیرهای عبور سیل در برخی نقاط شهری بوده‌ایم، این امر ممکن است در مواقع خاص و بارش های شدید و سیل آسا، بحران آفرین باشد.

مردم چه نمره‌ای به دولت می‌دهند؟ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
وقتی نقشه راه غلط است

مردم چه نمره‌ای به دولت می‌دهند؟

«نگاه به بیرون» آن هم صرفا به چند کشور غربی، بدون توجه به ظرفیت‌های عظیم داخلی و ظرفیت‌های موجود در سایر کشورها شاید، خلاصه نقشه راه دولت در این 6 سال بوده است.

مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

مهم‌ترین پیام راهپیمایی دیروز

دیروز دشمن فقط تحقیر نشد. شوکه هم شد. بررسی واکنش رسانه‌های فارسی زبان دشمن به خوبی نشان می‌دهد، آنها ساعت‌ها در شوک غلط از آب درآمدن محاسباتشان هستند.

محمدرضا پهلوی با اقتصاد ایران چه کرد؟ ۰۴ بهمن ۱۳۹۷
پهلوی بدون روتوش؛

محمدرضا پهلوی با اقتصاد ایران چه کرد؟

یکی از لوازم تبیین آثار و برکات انقلاب اسلامی برای آحاد و اقشار گسترده مردم؛ روایت خیانت‌های رژیم منحوس پهلوی به این آب‌وخاک است.

مردم یزد در انتظار «تدبیر» استاندار ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

مردم یزد در انتظار «تدبیر» استاندار

به‌راستی وقت آن نرسیده که قدری برای مردمی که سال‌هاست بی‌مهری طبیعت و جولان خشک‌سالی را شاهدند، به تدبیری درست، کمر همت بربندیم و گره از مشکلات عدیده استان بازکنیم.

دو جریان باران‌زا برای رفع خشک‌سالی مطالعه ۱۶ دی ۱۳۹۷

دو جریان باران‌زا برای رفع خشک‌سالی مطالعه

همه باید بکوشیم تا طعم شیرین مطالعه را به کام کودکان، نوجوانان و جمعیت کم‌سواد سطح جامعه بچشانیم.

بی‌رودربایستی با شهردار منتخب میبد! ۲۶ آذر ۱۳۹۷

بی‌رودربایستی با شهردار منتخب میبد!

شورای اسلامی شهر میبد از بین گزینه‌های پیش‌رو به گزینه غیربومی اعتماد کرده و شما را بعنوان شهردار شهر یکصدهزار نفری میبد انتخاب کرده است. تقریباً همه مردم میبد شناخت کاملی از شما و آنچه باید از حضرت‌عالی دیده و یا شنیده باشند، ندارند و از هر آنچه قرار است بشود، بی‌خبرند.

زیلوی میبد، از کنج عزلت تا رؤیای جهانی‌شدن ۰۷ آبان ۱۳۹۷

زیلوی میبد، از کنج عزلت تا رؤیای جهانی‌شدن

زیلوبافی ازجمله هنرهای ناب و درخور توجه ایرانیان بوده و قدمتی بس طولانی در تاریخ هنر و فرهنگ ایران‌زمین دارد.

ثبت جهانی زیلو مستلزم توجه به داشته‌ها ۳۰ مهر ۱۳۹۷

ثبت جهانی زیلو مستلزم توجه به داشته‌ها

در گذشته و حتی حال شاهد رشد و پاگیری زمینه‌هایی است که از ذات، هویت و داشته‌های او دور است و اگرچه در کوتاه مدت منافع بسیاری را عمدتاً برای عده ای خاص فراهم ساخته اما در میان و بلند مدت آثار مخرب و ویران گری را برای این جامعه شهری کمتر مُنتفع، به همراه دارد.

عطش کویر ۲۵ مهر ۱۳۹۷

عطش کویر

چرا حفاظت از خط انتقال آب به استان به درستی صورت نمی‌گیرد و چرا عاملان تعرض که عمدتا کشاورزان منطقه نیستند، شناسایی نمی‌شوند.

نیاز‌های واقعی‌ات را مدیریت کن! ۰۵ مهر ۱۳۹۷

نیاز‌های واقعی‌ات را مدیریت کن!

زمانی که می‌توانید از یک لامپ کم‌مصرف برای روشنایی استفاده کنید، چه نیازی به چند لامپ یا حتی لوستر دارید؟ وقتی تلویزیون برنامه خوبی ندارد، چرا عادت کردیم آن را روشن نگه داریم؟ اگر از چیز‌هایی که داریم به طور مفید و حساب‌شده استفاده کنیم، به احتمال زیاد دیگر به بسیاری از چیز‌هایی که احساس می‌کنیم باید داشته باشیم، نیاز پیدا نخواهیم کرد

نکات کلیدی برای معلمان و والدین در روزهای آغازین سال تحصیلی ۰۳ مهر ۱۳۹۷

نکات کلیدی برای معلمان و والدین در روزهای آغازین سال تحصیلی

اگر تکالیف و وظایفی که معلم بر عهده دانش آموز گذاشته با اقدامات ندانسته و بدون کارشناسی برخی از والدین همراه شد و نقض گردید آن وقت قطعا فضای ذهنی دانش آموز به هم ریخته خواهد شد و ادامه کار را سخت خواهد کرد.

سرمایه‌های گمشده ۱۲ شهریور ۱۳۹۷
یادداشت/ محمود زارع‌شاهی

سرمایه‌های گمشده

در واقع هر آنچه ما دور می‌ریزیم در چرخه مدیریت پسماند که شامل استفاده مجدد، بازیافت و بازیابی است ارزشمند می‌باشد.

حوزه و پاسخگویی به نیازهای نوپدید ۱۱ شهریور ۱۳۹۷
یادداشت/ سید محمدمهدی موسوی

حوزه و پاسخگویی به نیازهای نوپدید

آن چه از فرمایشات رهبری قابل استنباط است این که مجموعه عظیم و پرسابقه حوزه هیچ گاه نمی‌تواند خود را از توجه به مسایل کشور و حتی عرصه بین المللی و به خصوص پاسخگویی به نیازهای نوپدید، بی نیاز بداند.

دشمن زمانه ات را بشناس ۱۰ شهریور ۱۳۹۷
یادداشت/ مهدی فضائلی

دشمن زمانه ات را بشناس

تلاش‌های هدفمند دشمن، بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز جامعه ما و آدرس غلط دادن در باره منشا این مشکلات و راه حل آن است.

آگاهانه ازدواج کنیم ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
یادداشت/ محمد کاظمی‌نسب

آگاهانه ازدواج کنیم

ازدواج سنت دیرینه‌ای است که در آن مرد و زن زندگی مشترک را آغاز می کنند و پیمان می‌بندند که یار و غمخوار یکدیگر باشند؛ به هم عشق بورزند و به تنهایی خویش پایان دهند.

نقشه شکست خورده آشوب ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
یادداشت/ اصغر زارعی

نقشه شکست خورده آشوب

استیصال مثلث شوم آمریکا- غرب، صهیونیست‌ها و ارتجاع منطقه، آن‌ها را به این نتیجه رساند که تنها راه باقی‌مانده برای مهار، تغییر نظام و یا تغییر محاسبات انقلاب اسلامی، ایجاد ناآرامی و اغتشاش در کشور است.