سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: برخورد سلبی برای اجرای قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای لجاجت‌آور است و مردم را وادار به عقب نشینی نمی‌کند، بلکه کاری می‌کند که مردم از وسایلی استفاده کنند که قابل دید و پیگری نباشد. حجت الاسلام “دخیل عباس زارع زاده” نماینده مردم شهرهای مهریز، بافق، بهاباد، […]

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: برخورد سلبی برای اجرای قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای لجاجت‌آور است و مردم را وادار به عقب نشینی نمی‌کند، بلکه کاری می‌کند که مردم از وسایلی استفاده کنند که قابل دید و پیگری نباشد.

حجت الاسلام “دخیل عباس زارع زاده” نماینده مردم شهرهای مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید کم کم فرهنگ سازی کنیم برای استفاده درست از ماهواره و این کار را می‌توان از جاهایی مثل مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد آغاز کرد و خطرات وجود چنین جریانی را به مردم گوشزد کرده و در کنارش جامعه را نسبت به نیازی که دارند و به سمت ماهواره کشیده می‌شوند، اشباع کنیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تصریح کرد: کاری که فرهنگ‌سازی در عدم استفاده از ماهواره دارد می‌تواند تاثیر گذار باشد، اما می‌بینیم که ما در فرهنگ‌سازی موفق نبوده‌ایم و این مشخص است.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در پایان نیز تصریح کرد: انسان کنجکاو است و دنبال قرار گرفتن در فضای بزرگ‌تر است و وقتی امکانات وجود دارد می‌خواهد از آن استفاده کند، اما باید یاد بگیرد و فرهنگ استفاده از آن را داشته باشند و نباید با برخوردهای سلبی با آنها برخورد شود.