یک بانوی کارآفرین میبد با رهاسازی شش هزار بچه ماهی در استخر پرورش ماهی، ظرفیت تولید ماهی در میبد را تا ۲۵ درصد افزایش داد.

به گزارش نارین نیوز، خدیجه زمانیان با احداث استخر پرورش ماهی، باب تازه‌ایی در پرورش ماهی در شهرستان میبد باز کرده است.

این کارآفرین میبدی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در میبد با اشاره به اینکه بانوان هم می‌توانند در اقتصاد کشور کمک شایانی داشته باشند، اظهار کرد: پس از همفکری با خانواده و انجام مشاوره و راهنمایی جهاد کشاورزی، استخری را برای تولید و پرورش ماهی احداث کردیم.

وی با اشاره به اینکه پرورش ماهی می تواند تاثیر بالایی در پیشرفت اقتصاد شهرستان داشته باشد، افزود: این استخر در زمینی به مساحت یک هزارمتر مربع در عمق ۲متر و با هزینه ۵۰۰ میلیون ریال راه‌اندازی شده است.

زمانیان با تاکید بر اینکه این استخر بیشترین ظرفیت تولید ماهی در شهرستان میبد را به خود اختصاص داده، از رهاسازی شش هزار بچه ماهی در این استخر خبر داد.

این پرورش دهنده ماهی خاطرنشان کرد‌: امروزه بانوان هم می‌توانند همپای مردان به اقتصاد کشور کمک کنند بنابراین در تلاش هستیم فعالیت را در توسعه تولید و پرورش آبزیان در میبد افزایش دهیم.

وی افزود: به وسیله راه اندازی این پروژه، ظرفیت تولید ماهی در شهرستان میبد تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده و زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم افراد زیادی فراهم شده است.