امام جمعه بهاباد با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به مقوله فرهنگ اسلامی در جمهوری اسلامی ایران، گفت: دولت دغدغه‌های فرهنگی رهبری را سریع‌تر حل کند.

حجت الاسلام سیف الله دهقانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بهاباد با دعوت نمازگزاران به پرهیز از مصائب و رعایت تقوای الهی اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه برکت و ماه مغفرت الهی بوده و دعا و مناجات و قرائت قرآن در شب‌های قدر فضیلت بسیاری دارد و ما باید شب‌های قدر را قدر بدانیم.

امام جمعه بهاباد ۲۱ رمضان شهادت حضرت علی علیه السلام را به عموم نمازگزاران تسلیت گفت و به فضائل و مناقب حضرت علی اشاره کرد و افزود: امام علی علیه السلام شاگرد پرورش یافته در مکتب پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بود، علی علیه السلام اولین مردی بود که به اسلام ایمان اورد ایشان شخصیتی با حق هستند زیرا حق با ایشان است.

دهقانی با اشاره به مسئله غزه و فلسطین بیان کرد: امروز مسئله فلسطین یک مسئله مهم بین‌المللی است و باید حل آن در اولویت تمامی کشورهای آزادی خواه باشد.

خطیب جمعه بهاباد به بحث ظلم و ظالم اشاره کرد و گفت: آیا واقعا ظالم زمانمان امروز چه کسانی هستند. اسرائیل آمریکا و انگلیس ظالم زمان نیستند که امروز این طور مردم مظلوم غزه و فلسطین را مورد هجمه و بمباران خودشان قرار می‌دهند؟

وی گفت: امروز مگر این مظلومین غزه و فلسطین مظلوم نیستند اگر مردم بحرین عراق و افغانستان مظلوم نیستند پس چه کسانی مظلومند.

دهقانی گفت: انسان‌هائی که امروز پا به رکاب هستند و در مقابل ظالمین ایستاده‌اند و ادامه مسیر انقلاب را در سایه ولایت دنبال می کنند را چرا جدید الاسلام معرفی کنیم؟ اگر این است که چرا با سکوت و حرکت‌مان جوجه‌های شیاطین را زیر آستین خود پرورش دهیم؟ چرا در نظام جمهوری اسلامی در سکوت بعضی از افراد شعار نه غزه نه لبنان داده شود، چرا عده‌ای اینقدر از خدا بی‌خبر شده‌اند.

وی با گرامی‌داشت سالگرد تاسیس شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان یک نهاد قانونی است که جایگاه بسیار بالایی دارد و تضمین اسلامیت قوانین به وجود این نهاد است و این در حالی است که عده‌ای در زمانی این نهاد را تضعیف می‌کردند.

دهقانی خطاب به نمازگزاران، گفت: در این ایام امیرالمومنین علیه السلام از ما این انتظار را دارند که به نیازمندان و ایتام توجه کنیم و حداقل یک نفر یتیم کمیته امداد را زیرپوشش حمایت خود قرار دهیم.

امام جمعه بهاباد با اشاره به ویرانی‌های بجامانده از جنایات صهیونیست‌ها در نواز غزه، تصریح کرد: به طور یقین، مسلمانان با حضور گسترده و آگاهانه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، پاسخ محکم و قاطعی را به این همه بی‌عدالتی و ظلم می‌دهند.

دهقانی به مسئله فرهنگی کشور که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است اشاره کرد و افزود: انتظار از ریاست جمهوری نظام این است که دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ را هر چه زودتر برطرف کنند و به آن توجه بیشتری داشته باشند چرا که فرهنگ یک مسئله مهم است و باید توجه شود.