همزمان با ماه مبارک رمضان مسجد فاطمه الزهرا سلام الله علیها فیروزآباد با حضور حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد افتتاح شد.

به گزارش نارین نیوز به نقل از میبد آدینه ، زمین این مسجد که  از سال ۱۳۷۵ از سوی مرحوم حجت الاسلام روحانی امام جمعه موقت میبد وقف شده بود بعد از گذشت ۱۸ سال با کمک اهالی خیر این منطقه با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید .

این مسجد که شامل وضوخانه ، سرویس بهداشتی و نماز خانه می باشد در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر و زیربنای ۳۰۰ مترمربع ساخته شده است .

امام جمعه میبد در میان نماز مغرب و عشا همزمانی افتتاح این مسجد با سالروز شهادت امیر متقیان حضرت علی (ع) گفت : حقیقتا محراب و منبر و مسجد و نماز با نام مولی المحدین علی بن ابی طالب (ع) و شهید رمضان گره خورده است و گسترش فرهنگ مسجد و نماز و جماعت در جامعه ، سعادت جامعه را تضمین می کند.

حضرت آیت الله دکتر علیرضا اعرافی با بیان اینکه پیشوای پارسایان علی (ع) همه وجودش محراب مسجد و نماز بود تصرح کرد: حضرت علی (ع) تمام زندگی اش عبادت و مسجد بود .

وی فلسفه خلقت انسان را عبادت و بندگی در پیشگاه معبود یکتا خواند و افزود: بنابراین رشد و کمال انسان در عبادت و بندگی خداوند تبارک و تعالی است و برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت باید به سمت خدای یکتا حرکت کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، مساجد و تکایا و حسینیه ها را پایگاه فرهنگ و تربیت و رشد و تکامل نسل جوان و نوجوان دانست و تصریح کرد : برای مصون نگه داشتن نسل جدید از آسیب های فضاهای مجازی ، ماهواره و اینترنت و ابزارهای تبلیغاتی رسانه های غربی باید به برنامه های فرهنگی و تربیتی مساجد بیشتر توجه شود.