یکی از کاندیداهای چهارمین دوره انتخابات شواری اسلامی شهر میبد با ارسال مطلبی به نارین نیوز نسبت به نظر مهندس علیرضا فلاح درخصوص رفوژ خیابان امام خمینی(ره) میبد انتقاد کرد.

متن نظر ارسال شده امیر حسین فلاح به نارین نیوز به شرح زیر است.

جناب آقای مهندس فلاح

با سلام و تشکر از نظرات خوبتان

در این که شما دلسوز شهر هستید و بدنبال راهکار برای برون رفت از وضعیت نامطلوب شهری میبد و بویژه ترافیک شهری شکی نیست اما در مورد رفوژ میانی خیابان امام با شما موافق نیستم.

اگرچه این طرح اساسی و حل کننده همه مشکلات نیست اما جنبه های خوب و مفیدی دارد که که اگر به آن پرداخته شود در کنار این اقدام شهرداری می تواند پاسخگو باشد.

اجرای بخشی از این طرح در محدوه پارک فلسطین تا سه راه مهرجرد در ابتدا خیلی سرو صدا به پا کرد اما با انجام آن شاهد بهتر شدن وضعیت ترافیک در این محدوده هستیم. شاید طرح فعلی ایده ال نباشد اما این یک راهکار کوتاه مدت و حداکثر میان مدت است که ضمن بهبود نسبی وضعیت ترافیک در زیباسازی و بهبود روشنایی نیز بسیار موثر بوده است.

البته بحث ایجاد پارکینگ های عرضی و عمقی و دسترسی های موازی با خیابان امام و تعریض خیابان باید بصورت جدی در برنامه های شهرداران و شوراها و دیگر مسولان شهرستان باشد و با اجرای این طرح فعلی ، کار را تمام شده نپندارند.

نکته مهمی که اشاره کردید فروش ۵ متر طرح اجرا نشده عقب نشینی خیابان امام است که متاسفانه در دوره شهرداران بعد از اقای انصاری انجام شد و اگر این طرح به بهای کسب اندک درآمدی برای شهرداری کنار گذاشته نمی شد امروز به راحتی امکان تعریض خیابان فراهم بود اما هنوز هم دیر نیست می توان با برنامه و قدری تعدیل در انتظارات و با آینده نگری آن را در برنامه ها قرار داد.

نکته ای که به آن اشاره نکرده اید مشکل خیابان های فرعی است. البته همه شهروندان و کارشناسان می دانند که این خیابان ها نه دارای عرض استاندارد است و نه از نظر تعداد کافی می باشد و لازم است مشاوران طرح تفصیلی به این موضوع توجه نمایند که این خیابان ها تنها دسترسی درون محله ای را فراهم می کنند و نه دسترسی بین محله ای و شهری، بنابراین لازمه داشتن شهری زیبا و مناسب که از اهداف چشم انداز و برنامه راهبردی شهرستان است ایجاد شبکه ای مستقل از وضعیت موجود با هدف برقراری ارتباط بین محله ای است. در غیر این صورت اجرای طرح های جدید و یا تعریض خیابان ها با محدودیت های قانونی مواجه خواهد شد.

نمونه آن ایراد و اشکال مشاور به پیشنهاد شهرداری مبنی بر احداث خیابان موازی امام در امتداد خیابان شهید دستغیب تا خیابان های شهید رجایی و شهید باهنر و ادامه آن تا خیابان شهید چمران است و یا عدم تصویب و اجرای خیابان روبروی تقاطع بنیاد شهید به سمت بلوار سنتو که اگر این خیابان و البته با عرض مناسب اجرایی شود می تواند بخش عمده ای از ترافیک خیابان امام در محدوده سه راه سعیدی را کاهش دهد ضمن اینکه می تواند نقش مهمی در استقرار فضاهای خدمات تجاری و شهری و حتی اگر قدری خوشبینانه به آن توجه شود امکان ایجاد بوستان وفضای سبز نیز می تواند در این محدوده دیده شود
البته بحث شهرسازی میبد با یک مطلب و ۲ مطلب حل نمی شود و لازم است که دلسوزانه تر و بلند نظرانه تر کارشناسی و نقاط و گره های کور آن برطرف شود.

امیرحسین فلاح