شهردار میبد در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان در واکنش به انتقاد معاون سابق فرماندار میبد گفت: با توجه به رضایت و استقبال اکثر مردم، طرح رفوژ خیابان امام از میدان شهدا تا میدان عدالت ادامه می یابد.

 به گزارش خبرنگار نارین نیوز، محمد حسین هدایی شهردار میبد در این نشست خبری ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، مطالب مشروحی در خصوص طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری میبد در هفته دولت بازگو کرد.

هدایی در ابتدای سخنان خود به موضوع طرح تفصیلی شهر میبد اشاره کرد و گفت: در این مدت جلساتی با استانداری و مسکن و شهرسازی برگزار کرده ایم و طرح مذکور در حال نهایی شدن است.

هدایی افزود: قرار است در ازای پرداخت ۱۵۳ میلیون تومان، طرح و سوابق دریافت شود و جهت تصویب به کمیته فنی ارسال شود و مابقی مبلغ پس از تایید طرح پرداخت خواهد شد.

شهردار میبد اظهار امیدواری کرد: در هفته ای آینده شاهد نتایج این طرح که استارت آن از سال ۸۷ انجام شده و زحماتی که در این رابطه کشیده شده باشیم.

به شدت با گسترش قبرستان های محلی مخالف هستیم

هدایی همچنین به موضوع ساماندهی روضه رضوان و تجمیع گورستان های محلی شهر میبد اشاره کرد و گفت: جلساتی در این رابطه نیز با فرمانداری و مرکز بهداشت شهرستان برگزار شده است و نقشه های مشورتی نیز از وزارت کشور گرفتیم و امیدواریم در فاز اول، روضه رضوان میبد را ساماندهی کنیم.

شهرداری میبد

شهردار میبد اضافه کرد: به شدت با وضع موجود و قبرستان های محلی مخالف هستیم، اما معتقدیم باید زیرساخت های لازم در این خصوص آماده شود و این تجمیع طی چند مرحله و پس از ساخت غسالخانه جدید که در وسط محوطه روضه رضوان در نظر گرفته شده انجام شود.

تغییر مکان شورای شهر میبد

منتخب اعضای شورای شهر میبد گفت: بحث های فرهنگی با همکاری شورای اسلامی شهر دنبال می کنیم و در این راستا قرارداد واگذاری سالن هلال احمر به شورا بسته شده و ا زآنجا که این سالن در اختیار شهرداری قرار می گیرد و شورای شهر نیز در آنجا مستقر خواهد شد، در نظر داریم برنامه های فرهنگی در آن سالن اجرا شود.

دید مهندس فلاح کارشناسی نیست/ رفوژ خیابان امام را ادامه می دهیم

هدایی گریزی هم به مشکلات های ترافیکی شهر میبد زد و در این زمینه اظهار داشت: ما مصوبات شورای ترافیک شهر را انجام می دهیم و به همت پیمانکاری که انتخاب کرده ایم ایجاد سرعت گیرهای جدید در بلوار مدرس در حال اجرا است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار نارین نیوز در رابطه با موضوع رفوژ خیابان امام و انتقادات وارده برخی کارشناسان گفت: مصوبه اول رفوژ خیابان امام خمینی(ره) میبد به قبل مربوط می شود و آقای مهندس فلاح موافق این اتفاق بود و قرار بود با گذاشتن نیوجرسی این طرح انجام شود.

شهردار میبد افزود: با توجه به برآورد قیمتی که انجام شد، تفاوت قیمت چندانی بین جدولگذاری و نیوجرسی وجود نداشت و لذا پس از انجام رفوژ ، با توجه به رضایت و استقبال اکثر مردم قرار شد این طرح از میدان شهدا تا میدان عدالت ادامه یابد.

هدایی گفت: این طرح به شورای ترافیک رفت و مورد استقبال و فرماندار، رییس راهنمایی و رانندگی میبد و کارشناسان قرار گرفت و از آنجا که در حالت قبل نیز دورزدن و سبقت در محدوده اجرای طرح ممنوع بوده ما با وضع موجود مشکلی نداریم و فقط خطر را حذف کرده ایم.

شهردار میبد همچنین تصریح کرد: دید آقای فلاح کارشناسی نیست و ما معتقدیم باید مشکل را حل کرد و با نوشتن نامه کاری درست نمی شود.

وی در واکنش به انتقاد معاون سابق فرماندار میبد از پروژه رفوژ خیابان امام(ره) و طرح چند پرسش گفت: همان بنده خدایی که ایراد می گیرد دو سال و نیم معاون فرماندار بوده است. بیاید بگوید چه کرده است؟ من هیچ موقع جواب نامه او را نخواهم داد چون دید، دید کارشناسی نیست. ایشان هم معمار و شهرساز، هم استاد دانشگاه و هم عضو کمیسیون ماده صد شهرداری بوده است چند تا پارکینگ در این چند سال در خیابان امام ایجاد شده؟ چقدر تغییر کاربری های غیرکارشناسی در شهر ایجاد شده؟ در مقابل هر پارکی که حذف شده چند متر فضای سبز ایجاد شده است؟

شهردار میبد با بیان اینکه اصلا نامه ای با عنوان شهرداری نوشته نشده گفت: من جواب نامه ایشان را نمی دهم و ما این رفوژ را تا نقطه ای که شورای ترافیک مصوب کرده ادامه می دهیم.

هدایی تاکید کرد: هر موقع شورای ترافیک استان، معاون عمرانی استانداری و مقام بالاتر از شورای ترافیک شهرستان دستور توقف داد ما این پروژه را متوقف می کنیم.

شهردار میبد در پایان پروژه میدان دفاع مقدس تا دانشگاه آیت الله حائری با هزینه عمرانی ۱۳ میلیارد، بتن ریزی پیاده رو باند شرقی بلوار امام خمینی شامل عملیات خاکبرداری، شفته، شن ریزی و بتن ریزی در باند شرقی بلوار امام خمینی حد فاصل میدان ولی عصر تا میدان وحدت به مساحت ۵۵۶۳ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ۱۰۴ میلیون تومان ، پروژه آسفالت مجتمع ادارات میبد واقع در بلوار بهارستان خیابان امام حسن مجتبی(ع) شامل عملیات خاک برداری، زیرسازی و آسفالت ظرف ۲ ماه و هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال، بازارچه روز شماره ۱ شهرداری میبد، دارای ۲۲ مغازه با مساحت کلی ۶۶۰۰ مترمربع با هزینه ای بالغ بر ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال، لوله گذاری آب کشاروزی حدفاصل دانشکده فنی تا بیمارستان امام جعفرصادق(ع) با هزینه ای بالغ بر ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال ، افتتاح زمین فوتبال و والیبال در پارک بهاران با مساحت ۲۰۰۰متر مربع با هزینه ای بالغ بر ۱میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، آسفالت مجتمع ۲۲ واحدی واقع در امیرآباد به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال ، روشنایی معابر ورودی شهر میبد با نصب ۷۲ تیرچراغ برق حدفاصل میدان خامنه ای تا دانشگاه آزاد و بلوار رسالت با هزینه ۷۰۰ میلیون ریال ، آسفالت کوچه ها و معابر سطح شهر به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع و با هزینه ای ۲۰ میلیارد ریال در محله مهرجرد، خیابان غدیر و شهید مبینی در محله شهیدیه، علی آباد، بدرآباد، عشرت آباد، ده آباد، امیرآباد و پیاده روسازی ضلع شرقی و غربی بلوار مدرس در مساحت ۶۵۰۰ متر مربع و با هزینه ۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال از طرح هایی برشمرد که در هفته دولت به بهره برداری می رسد.