سر خط آخرین خبرها...

رییسی: کشور نباید اسیر برجام شود

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های عظیم داخلی برای پیشرفت کشور گفت: نباید جامعه را اسیر برجام کنیم به گونه ای که با یک اخم آمریکا و خروج آن، کشور متوقف شود.


کاهش چشمگیر جمعیت یوز آسیایی در یزد

معاون اداره کل محیط زیست استان یزد با گلایه از به عدم هرگونه حمایت از محافظت یوز آسیایی در یزد، می‏‏‌گوید: متاسفانه استان یزد اخیرا با کاهش چشمگیر جمعیت یوز روبرو شده به طوری که گونه ماده این گربه‌سان در یزد دیگر مشاهده نشده و امکان انقراض این جانور را دو چندان کرده است.


رییس دادگستری میبد تغییر می‌کند

بنابر تصمیم مقامات عالی قضایی، طی روزهای آینده رییس دادگستری میبد تغییر می‌کند.


۳۰۰ کودک میبدی تحت پوشش غربالگری شنوایی قرار گرفتند

رئیس بهزیستی میبد گفت: در اجرای طرح غربالگری شنوایی، ۳۰۰ کودک میبدی در مهد کودک‌ها تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.


سقوط از ارتفاع جان جوان میبدی را گرفت

جوان میبدی در اثر سقوط از یک ساختمان چند طبقه جان سپرد.


کشف میلیاردی پوشاک قاچاق در یزد

معاون اجتماعی پلیس استان از کشف یک هزار و ۳۰۰ قلم انواع پوشاک خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط ماموران پلیس آگاهی این استان خبر داد.


کلاهبرداری داماد از حساب مادرزن با خرید شارژ

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با اطلاع از رمز کارت اعتباری مادر زن خود اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی وی نموده بود.


هر شهروند یزدی روزانه ۱۸ تومان صدقه می‌دهد/ پرداخت بیش از هفت میلیارد تومان صدقه در سال گذشته

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: نیکوکاران یزدی سال ۹۶ با پرداخت هفت میلیارد و ۲۷۸ میلیون تومان صدقه رشد سه‌درصدی را نسبت به سال ۹۵ رقم زدند.


فرماندار سابق میبد در سوگ مادر نشست

مادر شهید والامقام احمد علی رجایی و والده محمد رضا رجایی فرماندار سابق شهرستان میبد دار فانی را وداع گفت.


آشنایی با دادگاه اطفال و روند رسیدگی به جرم اطفال و نوجوانان

دادگاه مکانی برای محاکمه و جایگاهی برای برقراری عدل و انصاف است؛ اما این مکان پرمشاجره و پرهیاهو، جایگاه غریبی برای کودکان است. موجودات کوچکی که تصور واقعی و درستی از محیط و انسان‌های اطراف‌شان ندارند. کودکانی که اگر هم مرتکب خطایی شوند صادقانه آن را می‌پذیرند و از کردار خود پشیمان می­‌شوند.


دسته بندی اخبار

Powered by WebGozar

شماره خبر: 42900 ۱۲ دیدگاه انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶ نسخه چاپي ارسال به دوستان

عزم جزم متولیان فرهنگ برای تعطیلی یک هنرستان فعال در میبد/ دلسوزان آموزشی ورود پیدا کنند

اختصاصی نارین نیوز؛

عزم جزم متولیان فرهنگ برای تعطیلی یک هنرستان فعال در میبد/ دلسوزان آموزشی ورود پیدا کنند

انتظار می رود مسئولان شهرستان به ویژه امام جمعه معزز که سالهای متمادی، گام های بلندی در رابطه با نهادینه کردن آموزش متوسطه و عالی در شهرستان برداشته اند، در این زمینه نیز چاره اندیشی نمود و از انحلال هنرستان هنرهای زیبای پسران در میبد جلوگیری کنند.

به گزارش خبرنگار نارین نیوز، اداره کل ارشاد استان یزد تصمیم دارد هنرستان هنرهای زیبای پسران میبد که به هنرستان هنرهای تجسمی نیز شهرت دارد، تعطیل نماید و در این راستا به متصدیان مربوطه دستور داده تا به دور از هرگونه اطلاع رسانی، از پذیرش هنرجو در این هنرستان خودداری کنند.

از قرار معلوم و در همین راستا، سرپرست اداره ارشاد میبد در نامه ای به مدیر آموزش و پرورش شهرستان اعلام داشته که هنرستان هنرهای زیبای پسران میبد در سال تحصیلی ۱۳۹۵-۱۳۹۴ دانش آموز پذیرش نمی کند.

احمدعلی هنردوست همچنین اظهار داشته است که اداره کل فرهنگ و ارشاد یزد فقط برای یکسال درخصوص تأمین معلم تخصصی جهت دانش آموزان پایه سوم، آن هم در یکی از مراکز آموزشی تحت مدیرت آموزش و پرورش میبد اقدام می نماید.

آن طور که از شواهد امر بر می آید مشکلات بودجه ای دلیل اصلی این تصمیم می باشد؛ تصمیمی که یکی از پایه های تخصصی تحصیلی را در میبد ریشه کن و علاقه مندان به تحصیل در رشته هنر را در این شهرستان با مشکل روبرو می کند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد و اسلامی شهرستان میبد در پاسخ به سوال خبرنگار نارین نیوز در این رابطه اظهار داشت: اداره ارشاد ماهیتاً نمی تواند هنرستان داشته باشد و از طرفی نیز با مشکلات بودجه ای روبرو می باشد؛ لذا طبق توافقی که از سوی مدیر کل ارشاد با آموزش و پرورش صورت گرفته، مقرر شده است که اداره ارشاد در این خصوص نیرو جذب نکند.

هنردوست افزود: ادامه فعالیت هنرستان بستگی به نظر آموزش و پرورش دارد و طبق توافقات صورت گرفته این هنرستان از مجموعه ارشاد خارج می شود و به آموزش و پرورش واگذار می شود.

از سوی دیگر مدیر آموزش و پرورش میبد اعلام آمادگی نموده تا خدمات مورد نیاز را جهت تداوم فعالیت این هنرستان ارائه نماید.

موحدی فر در گفتگو با خبرنگار نارین نیوز اظهار داشت: قرار است در جلسه ای با حضور آیت الله اعرافی و مدیرکل ارشاد درخصوص فعالیت این هنرستان و واگذاری آن به آموزش و پرورش تصمیم گیری شود.

وی افزود: رشته هنر یکی از رشته های تخصصی و مورد نیاز جامعه است و بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته در بازار کار فعال و مشغول بکار می شوند.

موحدی فر گفت: از لحاظ سازمانی نیز اخیراً در آموزش و پرورش تمهیداتی برای رشته هنر لحاظ شده و ما آمادگی داریم در حد امکان نیازهای هنرستان میبد را برطرف نماییم، اما آموزش و پرورش، مدرسان تخصصی رشته های هنر در اختیار ندارد و این امر باید از طریق ارشاد تأمین شود.

به هر ترتیب به نظر می رسد عمده مشکل اداره ارشاد در رابطه با هنرستان هنرهای زیبای میبد، مشکلات بودجه ای در رابطه با تأمین مدرس تخصصی و پرداخت حق التدریس می باشد؛ مشکلی که گمان نمی رود در سال بیش از ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه در برداشته باشد و می توان از منابع مختلفی این هزینه ها را تأمین کرد.

انتظار می رود مسئولان شهرستان میبد به ویژه امام جمعه معزز که سالهای متمادی، گام های بلندی در رابطه با نهادینه کردن آموزش متوسطه و عالی در شهرستان برداشته اند، در این زمینه نیز چاره اندیشی نمود و از انحلال این هنرستان آموزشی در میبد جلوگیری کنند.

هنرستانی که در سال های گذشته و طی چند دوره متوالی رتبه های نخست در بین هنرستان های هنرهای زیبای سراسر کشور را به خود اختصاص داده است و علاوه بر درخشش چشمگیر هنرجویان آن در رشته های مختلف هنری و فرهنگی در سطح استان و کشور که بر متصدیان امر پوشیده نیست، فارغ التحصیلان زیادی داشته که در رشته های مرتبط ادامه تحصیل داده اند و یا در بازار کار و صنف های تولیدی مشغول به فعالیت شده اند.

گفتنی است هنرستان هنرهای زیبای پسران میبد از سال ۱۳۷۳ با همت و تلاش مسئولان وقت فعالیت خود را در رشته های نگارگری و حجم سازی آغاز و بعدها رشته گرافیک نیز به دو رشته اولیه اضافه شد، اما پس از چندی به علت جداشدن شاخه فنی حرفه ای از کار و دانش در سال ۸۲-۸۱، رشته های نگارگری و حجم سازی از این هنرستان منفک گردید.

هنرستان هنرهای زیبای پسران میبد در حال حاضر ۲۴ هنرجو در رشته گرافیک دارد.

اخبار مرتبط :

دانشکده خبر میبد دانشجو می پذیرد

12 پاسخ به “عزم جزم متولیان فرهنگ برای تعطیلی یک هنرستان فعال در میبد/ دلسوزان آموزشی ورود پیدا کنند”

 1. جمال برزگری گفت:

  بی مدیریتی اقای ** باعث شده بی نظمی و اختلال در حوزه اموزش و پرورش ایجاد شود نمونه بارز ان دبستان دخترانه شهید فلاح کوچه باغ که امسال مدرسه شاهد اعلام شد و باعث بلاتکلیفی و سرگردانی دانش اموزان پایه ۵و۶ گردید و الان هم هیچ کس جوابگو اولیا نیست فقط تبعیض و بی عدالتی بین دانش اموزان شاهد و غیره ایجاد نمودند وهر چی امکانات و معلمان خوب هست تو مدرسه شاهد استفاده میکنند .

 2. سهیل پونکی گفت:

  من در این هنرستان تحصیل کردم… واقعا ظلم بزرگی به این شهره.

 3. میبد . لاور گفت:

  یه پیشهناد خدمت مسئولان استان ,, آقایان چرا خودتان رو اذیت میکنید؟ یکباره اعلام کنید میبدیها حق زندگی و پیشرفت ندارند و همه را راحت کنید,,شرم آور است هنرهای تجسمی و هنر و صنایع دستی جزئ لاینفک میبد و میبدیه چرا ظلم میکنید؟؟؟ , مردم میبد چرا در خواب ناز هستیم؟؟؟ واقعا تاسف آوره از هر سو کمر به ضایع کردن حقمون بستن ای بابا حرفمون رو باید به کی بزنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. فتوحي گفت:

  من یک شهروند اردکانی هستم که خود و یک فرزندم به کانون زبان می آییم .شنیدیم که قرار است کانون زبان را به جایی دورتر از اردکان انتقال دهند و این یک ظلم بزرگ به اردکان می باشد.

 5. میبدی گفت:

  مشکل هنرستان تجسمی میبد به امسال بر نمی گردد.این مشکل الان ۵سال هست که زیاد مطرح شده..مشکل عدم مدیریت مسولان ارشاد وخود مدیر هنرستان می باشد…وگرنه در میبد اساتید مجرب هنری وجود دارد برای تدریس در هنرستان…ولی ارشاد میبد همتی برای نجدید حیات هنرستان ندارد..حتی معلمین فرهنگی هنری وبا سابقه رشته هنر داریم که بچه های هنری میبد مدیون این معلمین دلسوز هستن..همانند استاد حسن امامی پیشکسوت تدریس دروس هنری واولین دبیر اموزشی در رشته گرافیگ میبد…مهدی زارعی دبیر هنر.استاد اقبال خوشنویسی.سیدناصر امامی،افخمی خوشنویسی.جلیل دهقانی گرافیست وانیمیش ساز ،و.و.که در اموزش وپرورش هستن…لازم بذکر هست رشته گرافیک در ابتدا در سال ۱۳۷۰در هنرستان رشیقی پایه گذاری شد در هنگام مدیریت اقای هدایت جندقی که مشترک بود با رشته معماری…واکثر دروس اون دوره اقای حسن امامی واقای نکوکار تدریس داشتن وبعدها سال ۷۴این رشته ارشاد میبد هم گرفت که همین دبیران تدریس دربعضی از دروس انجا بعهد داشتن…پس مشکل نیروی انسانی اموزشی نیس.مشکل مدیریت ناکارامد ا رشاد ومدیریت هنرستان می باشد

 6. حسینی گفت:

  همین طور که چند سال پیش دبیرستان دخترانه معارف را از میبد حذف کردند و هرچه اولیا اعتراض کردند کسی براشان کاری نکرد فقط هر روز شاهد اضافه شدن مدارس غیر انتفاعی و شاهد هستیم که این خود اختلاف طبقاطی است!!!!!۱

 7. میبدی گفت:

  سلام – فرزند من و خیلی از اقوام من هنرستان تجسمی دخترانه میبد تحصیل دارند خیلی خیلی وضعش نامناسب است از هر نظر و تمام موارد آن برمیگردد به مدیر بی تجربه ای که حتی یک ساعت تدریس نداشته است و جالب اینکه معاونش نیز هیچ تجربه تدریس ندارد و جالبتر اینکه مربی ….. دراین مدرسه چند تا دانش اموزی از اقوام بی تجربه خودشان است . این مدرسه عملا تربیت بدنی ندارند یعنی در طول چندین سال اگه از بچه ها بپرسید تربیت بدنی دارید نمیدانند چیست ؟؟؟؟؟ ولی ببینید حق التدریس آن به نام چه کسی رد میشود ؟؟؟ بودجه مدرسه چطور صرف شده است ؟؟ هیچ کس رسیدگی نمیکند بعد میگن بودجه کم است ؟؟ مدیر به خاطر ضعفش معلم رسمی مجرب نمیگیرد چون بهش گیر میدن معلمین بیتجربه حق الزحمه میگیرد که صم بکم باشند ولیست نمره دانش آموز مدیر عوض میکند وبه همین حق الزحمه ها میگوید امضا کن که سال دیگه هم کلاست بدیم !!!!!؟؟؟؟؟ آیا مدرسه ی ۲۰تا دانش اموز مدیر و معاون و مربی و خدمه همه یکجا نیاز دارد چرا رسیدگی نمیشود ؟؟؟

 8. م . ل گفت:

  بله , مسئله اینه که توی میبد مثل روستاهای دههء ۵۰ و ۶۰ نظام خان سالاری حاکمه ,,فلانی باباش فلانیه میشه سرپرست فلان,,,فلانی دائیش فلانیه میشه مدیر فلان ,, همه به فکر این هستن که از نمد میبد کلاهی دست و پا کنن,,,تا وضعشون هم خوب میشه ,میرن ساکن یزد میشن……….دلم خونه من یکی آخر بخاطر این حرص خوردنها خفه میشم,,,خدایا ۹۰ هزار بندهء تو اینجا زندگی میکنن بکدامین گناه اینهمه حق کشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 9. شهروند گفت:

  با سلام به تمامی کسانی که دغدغه فرهنگ وهنر میبد دارند…راهکار عملی وقابل اجرا برای نجات هنرستان هنری میبد در این برهه زمانی هست،اینکه این هنرستان واگذار به اموزش وپرورش بشود ومدیریت اون رو یکی از فرهنگیانی که تحصیلات هنری وفارغ التحصیل هنری باشد محول کنند ،دوم ، با جذب دانش اموزان مستعد که واقعا در میبد اردکان وندوشن کم نیستن امکاناتی در هنرستان مهیا شود که انگیزه ورود به هنرستان داشته باشن…دومسوم اینکه حتما از دبیران مجرب وکارازمود هنری استفاده شود نه از افرادی که شاید یکساعت اموزش نحو کلاس داری یا مدیر ومعاونی که اصلا علم واموزش مدیریتی ویا اموزشی کلاسی نداشتن سوم اینکه این فضای که الان هنرستان هست تعغیر دهند.چون این مکان یک خانه مسکونی هست تا یه اموزشکاه..چهارم حمایت وتجهیز درخور برای یک هنرستان هنری….

 10. فارغ التحصیل هنرستان گفت:

  سلام…تنها هنرستانی در سطح استان یزد که مدیر ومعاونش فرهنگی ویا معلم نبودن ونحوه برخورد با دانش اموز رو بلد نبودن وحتی هیچ اطلاعی از نحوه مدیریتی یه مکان اموزشی ندارند…در هنرستان تجسمی میبد با این وضع موجود وگذشتش فقط عمر خود تلف کردن هست وتمام….کاش این همه نظرات وانتقاداتی که در اینجا نوشته شده ،به گوش ویا رویت مسولین ارشاد میبد وهنرستان ویا به مسولین اموزش وپرورش میبد وهمچنین فرماندار رسانده میشد ویه تصمیم جدی برای هر دوهنرستان دخترانه وپسرانه اتخاذ میکردند….به هرصورت میبد ظرفیت هنرپروری رو داره،وحتما از نظرات دبیران هنری وکسانی که در امر تدریس واموزش هنر مشغولند رشته های هنری استفاده کنند.بخصوص از پیشکسوتان اموزش هنری ودیگر همکاران هنری ایشان در میبدکه سابقه خوب ومفید انها در مدارس واموزشکاها دارند

 11. میبدی گفت:

  من لیسانس گرافیک هستم کلی تلاش کردم تالیسانس گرفتم چندین سال هست بیکارم به هنرستان هم مراجعه کردم ولی بی فایده بود مربیانی که اصلا رشته شان با اانچه تدریس میکنن فرق دارد وحتی فوق دیپلم هستن ولی منکه همین رشته روخوندم بهم کارنمیدن اخه چراانقد ناحقی میشه چرا پس مادرس خوندیم واسه چی چرابا پارتی بازی واشنا بازی حق ماخورده میشه چطور ممکنه کسی که فوق دیپلم نقاشی یا صنایع دستی یا نگارگری هستش گرافیک درس بده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامي؛ قبل از فرستادن ديدگاه، قوانين اين بخش را مطالعه نماييد.