به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع) نخستین امام شعیان، مردم مومن ابرکوه با برپایی آیین های عزاداری و سینه در سوگ مولود کعبه اشک ماتم ریختند.

به گزارش ایرنا، به همین مناسبت مردم سوگوار و عزادار این شهرستان مراسم سینه زنی و زنجیر زنی را از تکیه حضرت ابوا لفضل (ع) محلات در بقلعه، نبادان، گل کاران، نظامیه و دیگر محلات و روستاهای این شهرستان بطرف محافل مذهبی برگزار کردند و درسوک شهادت اولین امام شعیان جهان علی (ع) عزاداری کردند.

همچنین شب گذشته به مناسبت دومین شب قدر و شهادت حضرت علی (ع) مراسم احیا با حضور سخنران و مداحان اهل بیت (ع) در بیش از ۷۵مسجد ابرکوه برگزار شد.

در آیین احیا شب گذشته که با حضور انبوه مردم مومن در مسجد جامع ابرکوه برگزارشد، امام جمعه این شهر با تسلیت سالروز شهادت حضرت علی (ع) اظهار کرد: حضرت علی (ع) الگوی تمام عیار عدالت جهان اسلام بودند.

حجت الاسلام سید ˈابراهیم حسینیˈ با استناد به کلام رسول خدا ادامه داد: علی (ع) معیارعدالت و حقانیت است.

وی خاطرنشان کرد: علی (ع) نماد حق وحقیقت شعیه بوده و خواهد بود و حق با علی و علی باحق است از این رواست که شعیه علی (ع) روحیه باطل ستیزی دارد.

همچنین به مناسبت شب های قدر و شب شهادت حضرت علی (ع) بیش از یکهزار نفر از روزه داران شهرستان ابرکوه روزه خود را در ضیافت افطاری که ازسوی خیران در تکیه حضرت ابوالفضل (ع) و مسجد امام حسین (ع) ابرکوه پهن شده بود باز کردند.

شهرستان ابرکوه با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی یزد واقع است.