فعال قرآنی میبد گفت: مرحوم حسن دانش الگویی به تمام معنا برای جوانان بود و جامعه قرآنی شهرستان میبد با فوت ایشان پشتوانه قوی ای را از دست داد.

روح اله رحمانی در گفتگو با خبرنگار نارین اظهار داشت: خبر عروج استاد حسن دانش برای جامعه قرآنی و مردم دارالعباده بسیار تلخ بود و جامعه قرآنی شهرستان میبد نیز با فوت این استاد برجسته که زحمات زیادی را در پرورش قاریان این شهرستان متقبل شده بود، عزادار شد.

رحمانی در ادامه با بیان برخی ویژگی های مرحوم دانش گفت: ایشان الگویی به تمام معنا برای جوانان به خصوص شاگردانش بود و ارتباط بسیار صمیمی با اطرافیان داشت.

وی افزود: از نوجوانی با مرحوم دانش ارتباط داشتم و ایشان بیش از دو سال بود که هر هفته “دوشنبه شب ها” برای آموزش قاریان میبدی در این شهرستان حضور می یافت.

مسئول مجمع القراء شهرستان میبد، اخلاص و کار برای خدا را از دیگر ویژگی های اخلاقی استاد برشمرد و خاطرنشان کرد: هیچ گونه قرارداد مالی میان موسسه حضرت معصومه(س) و مجمع القراء میبد با مرحوم دانش وجود نداشت و در این مدتی که ایشان به آموزش قاریان میبدی می پرداخت از دریافت هرگونه وجهی خودداری می کرد که ما مجبور بودیم به تشخیص خودمان مقداری وجه را به حساب ایشان پرداخت کنیم تا برخی از زحمات آن مرحوم را جبران شده باشد.

وی همچنین با اشاره به نظم و وقت شناسی مرحوم دانش، اضافه کرد: با وجود بعد زیاد مسافت از مرکز استان تا محل تشکیل کلاس ها در میبد، حضور مستمر و به موقع این قاری بین المللی طی تمامی فصول سرد و گرم سال در جلسات مجمع بسیار ارزشمند بود.

رحمانی با اشاره به روح لطیف استاد دانش اضافه کرد: آن مرحوم از روح لطیف و مهربانی برخوردار بود و همیشه احترام به پدر و مادر و اساتید را واجب می دانست و برخورد بسیار خوب و صمیمی با جوانان و شاگردانش داشت.

مسئول مجمع القراء شهرستان میبد در ادامه ضمن تسلیت فاجعه دردناک منا و فقدان مرحوم دانش را ضایعه ای برزگ برای مردم متدین دارالعباده برشمرد و گفت: موسسه قرآنی حضرت معصومه(س) در خصوص فقدان استاد حسن دانش پشتوانه قوی و ارزشمندی را از دست داد.

رحمانی همچنین گفت: جوانان ما باید از این افراد که مایه افتخار مردم و کشور اسلامی هستند الگو بگیرند و با حضور و فعالیت موثر در عرصه های دینی و قرآنی در صدد جبران این گونه خسارت ها برآیند.

وی در پایان تصریح کرد: استاد دانش زحمات ارزشمندی را برای جامعه قرآنی میبد به انجام رسانید و من به نمایندگی از شاگردان آن مرحوم قول می دهم که با توجه به حضور شاگردان خوب و مستعد وی در میبد، ادامه دهنده راه آن عزیز فقید باشیم.