مراسم عزاداری شب ۱۳ محرم طبق سنوات گذشته با استقبال پرشور عزاداران حسینی در حسینیه اعظم خانقاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نارین نیوز، مراسم عزاداری شب ۱۳محرم امسال نیز با حضور هیئت‌های عزاداری و دسته‌های سینه‌زن و زنجیرزن در حسینیه اعظم خانقاه برگزار گردید.

این مراسم طبق سنوات گذشته با پذیرایی عزاداران با غذای سنتی کشک جوش یا همان “کجوش” همراه بود.

کشک جوش که در اصطلاح محلی به آن “کجوش” می‌گویند، کشک کاملاً سابیده شده به همراه آب است که پخت و توزیع آن در بین عزاداران و استقبال زیاد مردم از این مراسم آن‌هم از قدیم‌الایام تاکنون، بسیار جالب‌توجه است.

کجوش خانقاه میبد (6)

ماجرا ازاین‌قرار است که طبخ “کجـوش” ابتدا در منزل مرحوم حاج محمود صفدری زاده و در روز ۱۳ محرم برگزار می‌شده و از ۱۶ سال پیش به حسینیه اعظم خانقاه منتقل گردیده است.

دو سال نیز این مراسم در حسینیه اعظم و طبق روال گذشته در روز ۱۳ محرم برگزار می‌شده که بعدها به شب ۱۳ محرم موکول شده است.

در مورد میزان کشک مورداستفاده در این مراسم نیز باید گفت که در ایام گذشته به میزان ۱۷ الی ۱۸ کیلو کشک مورداستفاده قرار می‌گرفته است اما میزان کشک مصرفی کنونی این مراسم توسط بانیان اعلام نمی‌شود.

گفتنی است تا چند سال گذشته سابیدن کشک جهت طبخ کجوش با دست و به‌صورت سنتی انجام می‌شده و چند سالی است که این عمل به‌صورت مکانیزه و با دستگاه صورت می‌گیرد.

شایان‌ذکر است این مراسم قریب به ۴۶ سال (سال ۱۳۴۸) است که در محله خانقاه میبد برگزار می‌شود.

کجوش خانقاه میبد (1) کجوش خانقاه میبد (2) کجوش خانقاه میبد (3) کجوش خانقاه میبد (4)

کجوش خانقاه میبد (7)

کجوش خانقاه میبد (5) کجوش خانقاه میبد (8) کجوش خانقاه میبد (9) کجوش خانقاه میبد (10) کجوش خانقاه میبد (11) کجوش خانقاه میبد (12) کجوش خانقاه میبد (13) کجوش خانقاه میبد (14)

خبرنگار: علیرضا جنتی