در نشست مشترکی که مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نماینده مردم میبد و تفت و جمعی از مسئولین شهرستان میبد حضور داشتند تفاهم نامه ای با محوریت مرمت و ساماندهی بافت تاریخی میبد منعقد گردید.

به گزارش نارین فاطمه دانش یزدی در این نشست در خصوص برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری و بازدید اعضای شرکت کننده در این کنوانسیون از شهر تاریخی میبد عنوان کرد: این بازدید، اتفاق بزرگ و ارزشمندی است که می توانیم با برنامه ریزی صحیح، جاذبه های گردشگری این شهرستان را به خوبی به جهانیان معرفی نماییم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: با توجه به علاقه و انگیزه مردم این شهرستان در بخش های خصوصی و دولتی می توانیم کیفیت خدمات گردشگری را بهبود بخشیده و به خوبی پاسخگوی نیازهای گردشگران باشیم.
فرماندار میبد نیز در این نشست گفت: مردم علاقه زیادی به سرمایه گذاری در بخش میراث فرهنگی دارند، به همین جهت مسئولین می توانند با راهنمایی و تسهیل نمودن شرایط سرمایه گذاری با مردم همکاری نمایند.
گفتنی است مرمت اضطراری برخی از بناها، احیای هنرهای نساجی و اشتغال زایی از جمله دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح گردید و در پایان نشست تفاهم نامه ای با محوریت مرمت و ساماندهی بافت تاریخی میبد به امضا رسید.