آیین وحدت بخش نمازجمعه این هفته رستاق در مسجد صاحب الزمان(عج) شرف آباد برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار نارین از رستاق، حجت الاسلام دلاوری در خطبه های نماز جمعه این هفته رستاق، ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها گفت: ما باید از زندگانی حضرت زهرا(س) درس بگیریم، آنچنانکه آن حضرت در زمان حیات خود هیچکدام از اصحاب فتنه را نپذیرفتند و با آنها آشتی نکردند، و حتی پس از شهادت هم نخواستند حتی در تشییع جنازه شان شرکت کنند.

وی از خصوصیات برجسته حضرت زهرا(س) را اطاعت و حمایت از ولایت برشمرد و گفت همه ی ما باید ویژگی های آن بانوی بزرگ را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

امام جمعه رستاق در ادامه با اشاره به پانزدهم اسفندماه و روز درختکاری، به بیان برخی روایات پیامبر اعظم در مورد درختکاری پرداخت و ضمن گلایه از آلایندگی صنایع مستفر در منطقه تصریح کرد: مجدداً هشدار می دهیم این صنایعی که مانند حلقه دور تا دور رستاق را احاطه کرده اند و بعضا هم در حال احداث هستند، آلودگی های محیطی را نیز دارند.

وی خاطرنشان کرد باید به بهانه روز درختکاری هم که شده در کنار این صنایع، فضای سبز نیز ایجادگردد تا از این آلودگی ها کاسته شود.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمد ابراهیم همت فرمانده لشکرمحمد رسول الله، به هیجدهم اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت:  مساجد جایی بوده که همه ی مراسمات در آنجا برگزار می شده و حتی بسیاری از عقد و ازدواج ها هم در مسجد بسته می شد.

وی تأکید کرد: مساجد نباید فقط برای مجلس ترحیم و نماز جماعت رونق داشته باشد.

حجت الاسلام دلاوری با ذکر این مطلب که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل روبه پایان است، اظهار داشت: جا دارد مسئولین ببینند در یکسال گذشته چه اقداماتی را در این راستا انجام داده اند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: گاها مشاهده می شود در جاهایی بلوار افتتاح می شود و با عنوان اقتصاد مقاومتی نامگذاری می شود، اینها چه ربطی دارد، اقتصادمقاومتی یعنی روی پای خود ایستادن و توجه به تولید داخلی که مردم نیز باید با استفاده از کالاهای داخلی و خرید آن چرخ اقتصادی مملکت را به حرکت درآورند.

نماز جمعه رستاق