رییس اداره صنعت، معدن و تجارت اشکذر از افزایش نظارت ویژه بازار شب عید برای جلوگیری از موج‌سواری برخی سودجویان در این شهرستان خبر داد.

میثم فلاح ضمن اعلام این خبر به نارین نیوز، با اشاره به اینکه برخی افراد از فضای شب عید و نیازمندی‌های مبرم خانوارها در تهیه اقلام سوءاستفاده کرده و قیمت‌ اجناس را بالاتر از حد متعارف برده و بعضاً مبادرت به کم‌فروشی و گران‌فروشی می کنند، افزود: در این ایام لزوم توجه ویژه دستگاه‌های نظارتی بر بازار شب عید بیش از پیش احساس می‌شود.

وی گفت: گشت های مشترک واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف اشکذر، اداره صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی در ایام پایانی سال به صورت میدانی و گسترده و شبانه‌روزی در خدمت شهروندان است و بازار شهرستان اشکذر را کنترل و با تخلفات به صورت جدی برخورد می‌کنند.

فلاح ادامه داد: در آستانه سال جدید همه نوع کالا در بازار موجود است و در حال حاضر، تمام اقلام تنظیم بازار از جمله مرغ منجمد با قیمت ۵۸۰۰ تومان، مرغ گرم با قیمت ۶۳۰۰ تومان، برنج تنظیم بازار در دو نوع باقیمتهای ۳۸۰۰ تومان و ۲۷۰۰ تومان و نیز شکر با قیمت ۲۷۰۰ تومان در نمایشگاه تا تاریخ ۲۲ اسفندماه  توزیع و پس از ان در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای سطح شهرستان در دسترس عموم همشهریان قرار می گیرد.

وی در خصوص عملکرد واحد بازرسی این شهرستان در سال جاری گفت: طی بیش از ۴ هزار فقره بازرسی ۲۰۰ پرونده برای واحدهایی که دارای تخلف صنفی بودند تشکیل وجهت رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند. همچنین تعداد شکایات مردمی را مناسب و خوب ارزیابی کرد و گفت تلفن ستاد خبری این اداره(۱۲۴) شبانه روز آماده دریافت گزارشات مردمی می باشد.

وی در پایان از مردم خواست که در صورت مشاهده تخلفاتی از قبیل عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، عدم رعایت موارد بهداشتی و غیرهبا شماره تلفن ۱۲۴ و یا ۳۲۷۲۷۸۵۰ تماس بگیرند