مدیر کمیته امداد ابرکوه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سال ۹۵ این نهاد، فعالیت های کمیته امداد را در خدمت رسانی به نیازمندان جامعه مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش نارین خبر، سید جلال حسینی، مدیر کمیته امداد شهرستان ابرکوه با بیان اینکه دو هزار و ۴۰۰ مددجوی ابرکوهی در قالب یک هزار و ۴۳۰ خانواده از خدمات این نهاد بهره می برند، افزود: طی سال گذشته شش میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کمک معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ابرکوه پرداخت شد.

وی با بیان اینکه خانواده‌های تحت پوشش این نهاد شامل زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های ایتام، سالمندان و از کار افتادگان هستند، افزود: ارائه خدمات مسکن و ساختمان، فرهنگی و آموزش، کمک هزینه تامین جهیزیه و هزینه ازدواج، حقوقی و قضایی، بهداشتی و درمانی، بیمه تامین اجتماعی، تسهیلات کارگشایی،  اشتغال و خودکفایی از جمله فعالیت های این نهاد در حمایت از خانواده‌های تحت پوشش و اقشار نیازمند جامعه است.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابرکوه با اشاره به عملکرد این نهاد در توانمند سازی و خودکفایی مددجویان تحت حمایت گفت: طی سال گذشته بیش از ده میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه امدادی و بانکی برای ایجاد مشاغل مختلف به ۶۰ خانواده متقاضی تحت پوشش اعطاء شد.

حسینی با اشاره به خدمات بخش عمران و ساختمان به مددجویان تحت حمایت بیان کرد: ایجاد سرپناه و ساخت مسکن برای مددجویان از اولویت های کاری این نهاد در سال گذشته بود و در این راستا سال گذشته تعداد ۶۹ مورد خدمات عمرانی در زمینه های احداث، بهسازی، حصارکشی، محوطه سازی، گازکشی، و تعمیرات جزیی و کلی برای مددجویان شهری و روستایی انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه نیکوکاران می توانند با مشارکت در طرح های متنوع این نهاد، نیازمندان را یاری کنند، افزود: مردم شهرستان ابرکوه می توانند با مشارکت در طرح های مختلف این نهاد که بر اساس نیاز مددجویان طراحی شده است نسبت به تحقق نیت های خداپسندانه خود اقدام کنند، طرح های اکرام ایتام، محسنین(حمایت از خانواده های نیازمند غیر یتیم)، صدقات، زکات، اطعام، کوثر(تامین جهیزیه)، شفاء(کمک به درمان مددجویان)، نذر قربانی، عقیقه از جمله این طرح ها است.

وی با بیان اینکه ۱۳ هزار صندوق صدقه در سطح شهرستان نصب و توزیع شده است، تصریح کرد: طی سال گذشته مردم نیکوکار ابرکوه بیش از چهار میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند که این صدقات در سرفصل های مختلف از جمله درمان، جهیزیه، امور فرهنگی و مسکن نیازمندان هزینه شد.