رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اشکذر گفت: کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای انبار و مراکز نگهداری کالا هستند جهت ثبت نام در سامانه معرفی شده توسط سازمان صنعت معدن، و تجارت اقدام کنند.

میثم فلاح با اعلام این مطلب به خبرنگار نارین اظهار داشت:  در اجرای مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازماندهی نظام تامین و توزیع کالا، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی دارای انبارها و مراکز نگهداری کالا اعم از دولتی، عمومی و خصوصی مکلف می باشند با مراجعه به سامانه جامع انبارها و مراکز ذخیره سازی کالا به آدرس اینترنتیwww.nwms.ir نسبت به ثبت نام مشخصات واحد ذیربط، اقدام نمایند و یا به ادارات و مراکز صادرکننده مجوز (پروانه بهره برداری یا صنفی …) مراجعه نمایند.

وی گفت: منظور از انبار و مراکز نگهداری کالا مکانی است که کالا به آن وارد یا خارج و یا در آن نگهداری می شود و ورود و خروج کالا به آنجا مستلزم صدور بارنامه، حتی بصورت یک بار در سال می باشد.

فلاح با تاکید بر تاثیر ایجاد سامانه ی انبار ها در جهت جلو گیری از قاچاق کالا، گفت: براساس این سامانه، تمامی انبارهای نگهداری کالا  شناسایی و رمزگذاری می شود و وقتی کالایی از گمرک خارج شد از موجودی انبار گمرک کسر و به موجودی انبار مقصد افزوده می شود و به این ترتیب در هر مرحله ای امکان رهگیری کالا میسر می شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اشکذر افزود: بدین ترتیب تمامی مبادی و مقاصد بار در حال شناسنامه دار شدن است و هرگونه ورود و خروج کالا به انبارها رصد شده و قابل پیگیری خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه تمامی انبارها، سردخانه ها و واحدهای اقتصادی دارای انبار و سردخانه، موظف به ثبت، بروز رسانی و اصلاح مشخصات فنی و شناسنامه ای خود هستند؛ اظهار داشت: واحدهایی که مشمول اعلام موجودی هستند و تاکنون در سامانه ثبت نام نکرده اند؛ ملزم به انجام این کار خواهند بود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اشکذر هدف از اجرای سامانه ی جامع انبارها را شفاف سازی شبکه های توزیع، افزایش مصرف کالاهای داخلی، ارتقا کیفیت و برند سازی دانست.

فلاح در پایان از تمامی اتحادیه ها، واحد های پخش، عمده و خرده فروشان دارای انبار و سرد خانه خواست در اولین فرصت اطلاعات دقیق انبار های نگهداری کالا را در این سامانه ثبت کنند.