امام‌جمعه رستاق ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) گفت: امروز بیش از همیشه هوشیاری مردم و مسئولان برای حفظ وحدت و امنیت در کشور لازم است.

به گزارش خبرنگار نارین از رستاق، حجت‌الاسلام دلاوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رستاق، ضمن قدردانی از مقام شهدای بزرگوار حوادث تروریستی تهران، برای آنان علو درجات کرد و خواستار هوشیاری مردم و مسئولین برای حفظ وحدت و امنیت در کشور شد.

وی در ادامه بابیان این‌که همه ما باید قدردان نیروهای امنیتی و انتظامی باشیم، گفت: امیدوارم این آخرین تذکر این‌جانب از تریبون نماز جمعه به شوراها و مسئولین رستاق برای نصب سیستم‌های امنیتی و نظارتی در رستاق باشد.

خطیب نماز جمعه رستاق با اشاره به سخنرانی‌های اخیر مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام ره و جمع دانشجویان، افزود: بعضی‌ها در مورد سند ۲۰۳۰ میگویند گزارش‌هایی که به دست معظم له رسیده گزارش‌ها اشتباه بوده است که خود ایشان در سخنرانی اخیر بر تمام گزارش‌ها صحه گذاشتند و فرمودند: تصمیم‌گیری برای نظام آموزشی کشور از کشورهای بیگانه با اصل استقلال کشور منافات دارد.

وی همچنین با اشاره به ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) گفت: هیات‌های مذهبی در رستاق و مساجد باید ولادت این امام مظلوم را گرامی بدارند.

حجت‌الاسلام دلاوری در ادامه با تبیین مسئله صلح امام حسن(ع) افزود: اینکه امروز بعضی صلح امام حسن(ع) و صلح حدیبیه را بهانه‌ی سازش با استکبار قرار می‌دهند باید بدانند صلح آن امام و پیامبر(ص) سراسر پیروزی بود و در کنار صلح امام حسن(ع) باید زندگی و سیاست حکومت این بزرگواران را نیز رعایت نماییم.