سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر گفت: در راستای اجرای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی، دژ تاریخی روستای عزآباد در شهرستان اشکذر مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری نارین، محمود ادیبان  ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای حفظ قلاع ارزشمند و با هدف حفظ آثار تاریخی در شهرستان اشکذر عملیات مرمت قلعه تاریخی روستای عزآباد رستاق شروع شد.

وی افزود: این اثر با ارزش در مساحتی بالغ بر ۷۰۰۰ مترمربع با شش برج دیدبانی و حصارهایی بلند دور تادور قلعه در هسته مرکزی بافت تاریخی روستا خودنمایی می کند  که عمارت های داخلی در دو طبقه بنا شده و سردر ورودی در جبهه جنوبی بنا قرار دارد.

ادیبان خاطرنشان ساخت: مرمت قلعه تاریخی روستای عزآباد شامل جمع آوری نخاله ها و سقف های فروریخته، استحکام بخشی پای دیوارها، اجرای سقف و اندود کاهگل بدنه ها و … می باشد و در فاز اول قسمتی از عمارت های داخل قلعه نیز بازسازی و مرمت می شوند.

سرپرست نمایندگی شهرستان اشکذر یادآور شد این قلعه متعلق به دوران افشاریه می باشد که به شماره ۲۱۷۰۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و یکی از قلاع ارزشمند شهرستان اشکذر به شمار می آید. همچنین از دیگر قلعه های این شهرستان قلاع ابراهیم آباد، مزرعه خان،  اشکذر، همت آباد و جلال آباد را می توان نام برد.