سر خط آخرین خبرها...

چگونه «جیب خالی» و «پز عالی» داشته باشیم؟

مدیریت هزینه و درآمد آن هم طی ماه یکی از دغدغه های اصلی خانواده های ایرانی است؛ اما همیشه راهکارهایی وجود دارد که می تواند به تناسب دخل و خرج شما تا انتهای ماه کمک کند.


تکذیب خبر انصراف یزدی‌ها از حج

مدیر و حج و زیارت استان یزد گفت: امسال ۲ هزار و ۴۰۰ زائر یزدی در قالب ۱۶ کاروان به حج تمتع اعزام می‌شوند.


بیمه اجتماعی مددجویان یکی از دغدغه‌های مهم کمیته امداد است/ ۳۴۳ پرونده مددجویی برای هر مددکار یزدی

مدیر کل کمیته امداد استان یزد ضمن تحلیل جامعه آماری مددجویان تحت حمایت و خدمات ارائه شده به آنان در سال ۹۵ گفت: هم اکنون ۲۱ هزار و ۹۲۰ خانوار نیازمند در قالب ۳۹ هزار و ۵۶۷ نفر از خدمات تک و چند خدمتی این نهاد استفاده می کنند، این در حالی است که سال گذشته ۲۷هزار خانواده نیازمند با جمعیت ۵۱ هزارو ۶۸۷ نفر از حمایت این نهاد بهره‌مند شده اند.


بازسازی خانه تاریخی حسینی در میبد

سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان یزد گفت: در راستای اجرای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی، خانه تاریخی حسینی در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می گردد.


بالابودن سن اعضای کابینه از ضعف‌های دولت است/ تغییرات در حوزه‌های انتخابیه استان یزد

نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بالا بودن سن اعضای کابینه را یکی از ضعف های دولت دانست و تصریح کرد: کابینه باید جوان باشد. بسیاری از مدیران ما سن و سال بالایی دارند و این آفت است چرا که یک مدیر اجرایی باید توانمند و پیگیر باشد.


امام جمعه اردکان خواستار تعطیلی پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر میبد شد

امام جمعه اردکان با اشاره به ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر میبد در جوار شهر اردکان گفت: تا رفع نگرانی مردم کار کردن و ادامه پروژه معنی ندارد و باید کار پروژه بصورت کامل تعطیل شود.


یادبود شهید محمدحسین حکیمی‌راد در میبد

مراسم یادبود شهید “محمد حسین حکیمی‌راد” در میبد برگزار می شود.


کاهش ۶۶ درصدی طلاق در اردکان

رئیس ثبت احوال شهرستان اردکان از کاهش ۶۶ درصدی طلاق در شهرستان اردکان خبر داد و گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۹ طلاق در این شهرستان به ثبت رسید.


جام جایزه بزرگ فوتسال میبد برگزار می‌شود

جام جایزه بزرگ فوتسال میبد یادواره شهدای مدافع حرم و شهدای زنده این شهرستان برگزار می‌شود.


قاتل پیرزن میبدی بازداشت شد

فرمانده انتظامی میبد از دستگیری عامل حادثه قتل روز گذشته در این شهرستان خبر داد.


دسته بندی اخبار

Powered by WebGozar

شماره خبر: 61218 بدون دیدگاه انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷ نسخه چاپي ارسال به دوستان

غائله‌ای با رمز جدید

غائله‌ای با رمز جدید

اختصاصی نارین‌خبر

من از این جماعت به‌ظاهر عاشق آزادی بیان می‌خواهم بپرسم اگر خدای‌نکرده، زبانم لال، بجای این‌که روحانی بگوید: مردم به خشونت‌طلبان و فریبکاران رأی ندادند. رهبری گفته بودند: مردم به سازشکاران و فریب‌خوردگان رأی دادند. آن‌وقت چه قیامتی در مملکت به پا می‌شد؟؟ باور کنید انقلاب می‌کردند هرچند موفق نمی‌شدند. کما اینکه خس و خاشاک گفتن رییس‌جمهور قبل را آن‌هم نه به ۱۳ میلیون حامی نامزد مقابل بلکه فقط به معترضان داخل خیابان، بهانه ای کردند تا ۸ ماه کشور را به آشوب بکشانند و براندازی نظام را دنبال کنند که البته موفق هم نشدند.

خوی دیکتاتوری این جماعت در پس شعار آزادی بیانشان انسان را به یاد خوی وحشی‌گری ایالات‌متحده در پس شعار حقوق بشرش می‌اندازد. از منظر آن‌ها ایران جایی است که در آن فقط رییس‌جمهور “منتخبی” که از اصلاح‌طلبان باشد، حق آزادی بیان دارد! آیا بقیه ندارند؟

در دوران احمدی‌نژاد وقتی برخی هنرمندان و خواننده‌ها، شب و روز رییس‌جمهور مملکت را مسخره می‌کردند و طرفدارانشان کف و سوت می‌زدند، ای را نشانه روشنفکری می‌دانستند و الآن وقتی مداحی فقط از دستاوردهای رییس‌جمهور انتقاد کند، آن‌هم دستاوردهای مشعشعی چون برجام! آن را لجن‌پراکنی می خوانند.

من درک می‌کنم که چرا به خاطر شعرخوانی یک مداح انقلابی، چنین غائله‌ای به راه انداخته‌اند. وقتی آقایی ۱۶ میلیون نفر از هم‌وطنانش را حامی خشونت‌طلبان و فریبکاران خواند، رگ‌های غیرت غرب‌گرایان باد نکرد، اما وقتی رهبری فرمودند: “ترقه‌بازی” غوغا کردند که چرا نگفت: “فاجعه و عزای ملی” چند روز بعد وقتی شلیک موشک‌های سپاه اسلام دنیا را تکان داد، فرق “ترقه” با “فاجعه” را فهمیدند و در پستوهایشان قایم شدند.

وقتی رهبری فرمود: “آتش به اختیار” گفتند رمز آشوب است. هرچه گفتیم رمز آشوب مثلاً می‌شود “تقلب” رهبری که همیشه مخالف آشوبند و از سخنان رهبری برایشان سند آوردیم از مخالفت ایشان با مهاجمان به سفارت عربستان. از مخالفت ایشان با برهم زنندگان سخنرانی‌ها و ازاین‌دست. اما به خرجشان نرفت تا اینکه امروز بار دیگر پرده‌ها برافتاد و شرمساری دیگری بر جبینشان نشست. مستمسک دیگری می‌خواستند تا خود را از این مخمصه برهانند.

یادم نمی‌رود، ۷ سال پیش زمانی که رهبری یک‌تنه و مظلومانه از جریان مقاومت در سوریه حمایت می‌کردند. زمانی که همه دنیا می‌گفتند: اسد فقط چند هفته دیگر دوام می‌آورد. همه آن دانشمندان و کارشناسان و سیاستمداران و رسانه‌هایشان و در درون کشور هم خیلی‌ها هم‌صدایشان بودند. خیلی‌ها آماده جشن سقوط حکومت سوریه و تخریب وجهه رهبرمان بودند. البته در محاسبات پوچشان کمی هم حق داشتند. وقتی اجلاس‌های به‌اصطلاح دوستان سوریه با بیش از ۱۵۰ کشور برگزار می‌شد. آن‌ها فقط میلیاردها میلیارد ثروت کشورهای مستکبر را می‌دیدند و قیاس می‌کردند. معلوم بود که با آن اذهان ماتریالیستی‌شان و منطق‌های آکادمیکشان هیچ جور نمی‌توانند پیروزی جبهه مقاومت را پیش‌بینی کنند.

روزگار گذشت. خیلی فشار آوردند و تهدید کردند. شانس آوردیم و پرونده سوریه مثل هسته‌ای به دست دولت نیفتاد. بالاخره از ماحصل مقاومت به‌جایی رسیدیم که آن‌هایی که ما را حتی به اجلاس‌های صلح راه نمی‌دادند، منتظر اجازه ایران می‌شدند تا در مذاکرات صلح آلماتی شرکت کنند. این روزها که دیپلمات‌های آمریکایی برای مشارکتشان در مذاکرات صلح سوریه به ما التماس می‌کنند. یاد دیپلمات‌های خودمان میافتم که پشت درب‌های اتحادیه اروپا برای گرفتن حقوق برجامی‌مان به این در و آن در می‌زنند. از برجام تعهداتی که انجام دادیم ماند و حقوقی که داشتیم و استیفا نشد. باز یاد صحبت‌های رهبری در طول مذاکرات افتادم. چقدر گفت “به آمریکایی‌ها اعتمادی نکنید.”

متحیرم از کسانی‌که در همه‌چیز، الگو و کعبه آمالشان ملت‌های فرهیخته و روشنفکر آمریکایی و انگلیسی است. اما از سکوت این ملت‌ها در قبال سیاست‌های خباثت آمیز کشورهایشان الگو نمی‌گیرند. در تعجبم که هر روز جمهوری اسلامی را به بهانه حمایتش از دیکتاتوری در سوریه می‌کوبند، اما از سکوت آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در برابر حمایت دولت‌هایشان از بیش از ۵۰ رژیم دیکتاتوری در جهان چیزی نمی‌آموزند. در عجبم که در غم رنج‌های مردم سوریه اشک سیاسی می‌ریزند، اما از بی‌خیالی ملت‌های الگویشان در مورد آنچه بر سر مردم عراق و افغانستان و لیبی و یمن و غیره آوردند درس نمی‌گیرند.

حال‌آنکه کار ایالات‌متحده و انگلستان خلق گروه‌های تروریستی است و کار ما حذف آن‌ها؛ ائتلاف جهانی قدرتمندان در مبارزه خیالی علیه تروریسم را می‌بینند که هنوز نتوانسته یک شهر راهبردی را از داعش پس بگیرد و ما را می‌بینند که به‌قدر مساحت یک کشور از دست داعش آزاد کرده‌ایم، باز شرم نمی‌کنند.

آن‌ها که این روزها رگ‌های گردنشان باد کرده و آن‌ها که شعار “وحدت” را بر نیزه‌ کرده‌اند از همان قماش هستند که در برابر شعارهای ساختارشکنانه نه غزه و نه لبنان در رمضان چند سال پیش سکوت کرده بودند و در برابر توهین‌های بی‌شمار به دولت‌های قبل خفقان گرفته بودند. اصلاً همان‌هایی هستند که به مرحوم هاشمی لقب “عالی‌جناب سرخ پوس” عطا کردند.

برادران! بی‌شک رمز پیروزی ملت سرافراز ایران حفظ وحدت است. حفظ وحدت کلام خدا و معصومین(ع) و تأکید و امام و رهبری است. اما باید ژرف‌اندیش بود. نباید مغلوب فریب و نیرنگ بداندیشان و منصب‌طلبان شد که از این کلام حق دسیسه‌ای بسازند برای فتح صفین‌ها.

اخبار مرتبط :

سروده ای که استاد اخلاقی در حضور رهبر انقلاب خواند

مرثیه سرایی شاعران میبدی در سوگ امام صادق(ع)

پاسخ دهید

کاربر گرامي؛ قبل از فرستادن ديدگاه، قوانين اين بخش را مطالعه نماييد.