مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشکذر از آغاز دوره آموزش زیلوبافی با همکاری فنی و حرفه ای این شهرستان در روستای بندرآباد خبر داد.

محمود ادیبان در گفتگو با خبرنگار نارین اظهار داشت: جهت احیاء رشته‌های مختلف صنایع‌دستی، توسعه صنایع‌دستی بومی، رونق تولید و اشتغال و انتقال آموزه‌های هنری حوزه صنایع‌دستی به نسل جدید، دوره آموزش زیلوبافی در روستای بندرآباد با شرکت هنرجویان علاقه‌مند آغاز شده است.
وی افزود: در این دوره آموزشی هنرجویان با گذراندن ۲۵۰ ساعت که به مدت پنچ ماه به طول می‌انجامد، در این رشته کسب مهارت نموده و زیلوهایی با نقش و نگاره‌ها و طرح‌های مختلف در رنگ‌های گوناگون تولید و روانه بازار می کنند.
ادیبان خاطرنشان کرد: این دوره با پنج دستگاه زیلوبافی در روستای بندرآباد و در روزهای زوج هفته برگزار می‌شود که با هر دستگاه دو نفر کار می‌کنند و با راهنمایی‌های مربی و آشنا شدن با اجزای دستگاه و طریقه کار با تیرها، کمانه ها،  کلی‌ها  و شلیت‌ها، بر روی زیلو حاشیه زده و  نقش اندازی می کنند.

وی گفت: زیلوبافان پس از بافت بنوم‌ها و تکمیل طرح، زیلو را از کار بریده و پس از  چله کشی  دستگاه را مجداَ آماده  بافت می‌نمایند.
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشکذر در پایان ضمن تشکر از همکاری سازمان فنی و حرفه ای و شورای اسلامی روستای بندرآباد، خواستار تداوم  این دوره در طول ایام سال و فراگیر شدن دوره‌های آموزش صنایع‌دستی در این شهرستان شد.