مدیر تامین اجتماعی میبد گفت: ۶۳ هزار و ۵۲ نفر از جمعیت شهرستان میبد در سال گذشته تحت پوشش تأمین اجتماعی بوده و از خدمات مختلف این اداره بهره مند شده اند.

به گزارش پایگاه خبری نارین، علیرضا فلاح در گفت‌وگو با میبدخبر با اشاره به برخی از مهم‌ترین آمار عملکردی این سازمان در شهرستان میبد گفت: در سال ۹۵ تعداد بیمه شدگان اصلی تحت پوشش این واحد ۲۲ هزار و ۶۵۴ نفر بوده که با احتساب افراد تبعی در این سال ۶۳ هزار و ۵۲ نفر از جمعیت شهرستان تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی بوده اند.

وی اظهار داشت: سال ۹۵ در میبد ۱۷هزار و ۵۶۳ نفر بیمه شده اجباری ،یک هزار و ۳۵۱  نفر ساختمانی ، ۵۲۸ نفر قالیبافی، یک هزار و ۳۵ نفر مشاغل آزاد، ۹۴۸ نفر بیمه اختیاری  و ۷۶۶ نفر بیمه رانندگان وکارفرمایان صنفی بودند.

فلاح با اشاره به میزان مبالغ تعهدات کوتاه مدت اعلام کرد: این سازمان در سال گذشته بالغ بر ۲۷ میلیارد و ۳۵۷ میلیون و ۵۹۲ هزار ریال در بخش تعهدات کوتاه مدت شامل کمک هزینه های بارداری، وسایل پزشکی، سفر و اقامت بیمار و همراه، دستمزد ایام بیکاری،  ازدواج و کفن و دفن هزینه کرده است.

وی افزود: در سال ۹۵ بطور میانگین تعداد ۳۴۱ نفر از بیمه شدگان تحت پوشش این واحد از مقرری بیمه بیکاری به مبلغ ۴۳ میلیارد و ۷۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال استفاده کرده اند.

مدیر تامین اجتماعی میبد درباره تعهدات بلند مدت سازمان گفت: در سال ۱۳۹۵ تعهدات بلند مدت پرداختی به مستمری بگیران تحت پوشش این واحد بالغ بر ۴۹۲ میلیارد و ۶۳۷ میلیون و ۱۷۱ هزار ریال که شامل مستمری های بازماندگان، بازنشستگی و از کار افتادگی می باشد هزینه کرده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ تعداد مستمری بگیران اصلی تحت پوشش این واحد ۳ هزار و ۶۶۹ نفر بودن که با احتساب افراد تبعی تعداد ۸ هزار و ۹۰۴ نفر از جمعیت شهرستان از انواع مستمریهای صندوق تامین اجتماعی بهره مند شده اند.

فلاح گفت: تعدا بیمه شدگان و مستمری بگیران اصلی این واحد در سال ۹۵ به ترتیب ۲۲ هزار و ۶۵۴ و ۳ هزار و ۶۶۹ نفر بوده که با احتساب افراد تحت تکفل (۷۱ هزار و ۹۵۶ نفر) در این سال بیش از ۷۰ درصد جمعیت شهرستان تحت پوشش خدمات اجتماعی بوده اند.

وی افزود: در سال ۹۵ تعداد دفاتر درمانی صادره و تجدید شده جهت بیمه شدگان و مستمری بگیران ۴۷ هزار و ۸۵۰ جلد و تعداد دفاتر درمانی تمدید اعتبار شده حدود ۱۱۸ هزار و ۲۰۰ مورد بوده است.

مدیر تامین اجتماعی میبد در پایان اظهار داشت: در سال جاری با توجه به هدف این سازمان در جهت نهادینه و نظام‌مند نمودن سیاست واگذاری فعالیت‌ها، جداسازی سازمان از فعالیت‌های تصدی‌گری و پرداختن به امور مهم و دارای اولویت بالاتر مجوز کارگزاری رسمی تامین اجتماعی میبد به شماره ۲۰۱ در بهمن ماه سال ۹۵ صادر و این مرکز در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری رسما فعالیت خود را در خدمات دهی به مخاطبین سازمان در زمینه دریافت لیست حق بیمه، چاپ،تعویض، صدور و تامین اعتبار دفترچه های درمانی، ابلاغ برگه های مطالباتی سازمان شامل صورت بدهی، اعلامیه، اخطاریه و اجرائیه و موارد دیگر طبق قوانین آغاز کرده است.