خانه نیک وقت شهرستان میبد، حسب وظیفه ذاتی میراث فرهنگی توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری نارین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، رسول مشتاقیان در این خصوص گفت: این خانه که در محله مهرجرد میبد واقع شده است و هرچند وسعت کمی دارد ولی  با قرار گرفتن در قلب بافت تاریخی میبد دارای ارزش و اهمیت فراوانی می باشد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد در ادامه افزود: برای رسیدن به این خانه باید از کوچه پس کوچه های قدیمی عبور کرد تا به این خانه با ارزش تاریخی که متعلق به دوران پهلوی اول است رسید.

وی در خصوص ویژگی های مهم این بنا گفت: این خانه دارای بادگیر و صفه، حیاط مرکزی و سه جبهه ساخت که هر طرف با توجه به نوع معماری خود دارای اتاق هایی برای زندگی می باشد وجود دارد که برای دمیدن جان تازه به این خانه با همت اداره میراث فرهنگی میبد و بخش خصوصی در قالب طرح خانه های مشارکتی در حال مرمت و احیا می باشد و در حال حاضر می توان به بازسازی و مرمت صفه و حیاط مرکزی آن اشاره نمود.