آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه باید حقیقت تامه و پیام حداکثری غدیر را با منطق درست به عالم منتقل کنیم گفت: برخلاف آنکه برخی ادعای ولایت می‌کنند اما هیچ کاری نکرده‌اند، انقلاب اسلامی پرچم‌دار این مسئله است.

به گزارش پایگاه خبری نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی در نشست مدیران مدارس علمیه قم که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: از آغاز رسالت و بعثت، مسئله تبیین امامت آغاز شد و در طول ۲۳ سال شاهد آن هستیم که این مسئله به شکل زنجیروار در هر فرصتی، خط‌مشی آینده و تکمیل رسالت با ولایت تبیین می‌شود اما در مسئله غدیر خم شاهد هستیم که ادای وظیفه رسول خدا به شکل شفاف و برجسته و ممتاز برگزار شد.

وی یادآور شد: نزدیک به ۳۰ نکته توسط پیامبر اکرم(ص) در مهندسی غدیر به کار گرفته شد و نگرانی بسیاری نسبت به هجمه دشمنان داشتند و روش‌های جامعه‌شناختی و روان‌شناختی برای ماندگاری این نصب بماند اما کارهای بسیاری شد که غدیر زیر سایه شکنجه‌ها، توطئه‌ها و … دفن شود ولی بزرگانی چون علامه امینی‌ تلاش کردند که این دفن صورت نگیرد و غدیر به دنیا معرفی شود.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: دشمنی و توطئه‌های ضد غدیر به حدی بود که همین مسائلی که باقی‌مانده بسیار عجیب است اما همین مسائل حجت را بر منکران تمام می‌کند، همه ما خود را باید پیام‌آور این واقعه بزرگ بدانیم که می‌دانیم.

وی گفت: امروز دو وظیفه مهم بر دوش داریم؛ نخست اینکه آن حقیقت تامه و پیام حداکثری غدیر را با منطق درست به عالم منتقل کنیم که این کار در حال انجام است و انقلاب اسلامی به این حرکت، سرعت بخشیده است، برخلاف آنکه برخی ادعای ولایت می‌کنند اما هیچ کاری نکردند ولی انقلاب اسلامی پرچم‌دار این مسئله است.

امام جمعه قم عنوان کرد: کار دیگر حوزه و علمای دین آن است که آن مفهوم مشترک عام را تبیین کنیم که این نگاه همان نگاه تقریبی است که امام و مراجع و رهبری و قم پیشگام این مسئله هستند. این دو مأموریت، دو رسالت بر دوش ما قرار داده است که باید بر اساس این دو مأموریت اقدام کنیم.

وی یادآور شد: راهبردی که دشمنان بر آن تأکید دارند آن است که مذاهب اسلامی، در وهابیت محو شود. امروزه تلاش‌های بسیاری انجام می‌شود که مذاهب چهارگانه در مذهب وهابیت ذوب شود. کتاب‌های بسیاری نیز در این زمینه منتشر شده است و کتاب درون‌گروهی داعش نیز که در سال‌های اخیر منتشر شده است در واقع به دنبال همین عنصر است.

اعرافی تصریح کرد: پایگاه این خط به دنبال جنگ با ایران و خط مقاومت است؛ ما نیز نباید از این میدان شانه خالی کنیم و خوشبختانه در مقابل آنها دست برتر داریم و از این مأموریت کوتاه نخواهیم آمد.