خبرگزاری فارس

در جامعه کنونی شاهد انواع پوشش‌های نامناسب بانوان به بهانه گرما هستیم، در صورتی که این نوع پوشش با دین اسلام مغایرت کامل دارد که این مسئله موجب دامن زدن طراحان خارجی به ترویج این بی بند و باری می‌شود، چراکه دشمن به دنبال عادی‌سازی بی‌حیایی است.

با توجه به این مسئله که بدحجابی مخالفت با خدا و قرآن است، با کمی دقت به این نوع البسه می‌توان به خوبی فهمید که این پوشش با یک برنامه ریزی دقیق طراحی شده چرا که گرمای تابستان همیشگی بوده و موضوع تازه ای نیست اما چرا در سال‌های پیش شاهد این معضل نبودیم؟ در حالی که پوشش‌های مناسب‌تر با جنس‌های زخیم‌تر، مدل‌های پوشیده با رنگ‌های مناسب تر نظر هر بیننده ای را به خود جلب می‌کرد.

اما در حال حاضر با وجود مهارت طراحان خارجی و استقبال جوانان کم تجربه و عده ای تولید کننده سودجو شاهد بی بند و باری‌های بیشتری هستیم تا جایی که از لباس‌های پوشیده استقبال کم تری صورت می‌گیرد و این خود بهانه ای است برای عدم تولید پوشش‌های رسمی، مگر در مواقع ناچاری.

وجود یقه، آستین، زیپ، دکمه و جا دکمه از جمله عواملی هستند که زمان و دستمزد بیشتری را شامل می‌شوند. همین مسئله موجب می‌شود پس از هجمه فرهنگی دشمن، تولیدکنندگان داخلی با الگوبرداری از مدل‌های ماهواره ای ناخواسته وارد این میدان شده و خود موجب ترویج بی حجابی شوند.

دشمن پس از ناکامی در جنگ سخت، با جنگ نرم به استقبال هموطنان می‌آید. از عواقب این تهاجم فرهنگی، سستی ایمان، بدبینی به نظام جمهوری اسلامی ایران، تزلزل بنیان خانواده‌ها و در نتیجه وقوع طلاق است و این دقیقاً همان هدفی است که مورد تعقیب دشمن است.

وجود متن‌های نامتعارف که برازنده زنان مسلمان نیست، یکی دیگر از مواردی است که شعور آن‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد اما متاسفانه بی توجهی بانوان ایرانی به این معانی موجب می‌شود به سادگی این پوشش را انتخاب کنند.

پوشش نامناسب برخی بانوان ایرانی در کشورهای خارجی، علاوه بر دامن زدن به این بی‌حیایی، با خدشه‌دار کردن پیکره دین مبین اسلام موجبات شادی دشمن را فراهم کرده و موجب بدنامی یک کشور اسلامی در بین کشورهای منطقه می‌شود، در حالی که با دقت به پوشش بانوان دیگر کشورهای مسلمان به ندرت شاهد این بی‌تقوایی هستیم.

آیا زمان آن نرسیده که به جای برخورد نامناسب با بی‌حجابی، تشویق بانوان پوشیده را سرلوحه قرار داده و در ترویج مقوله عفاف و حجاب بکوشیم؟

تشویق کودکان به حجاب از سن کم موجب می‌شود در آینده شاهد دخترانی باشیم که حجاب حضرت زهرا سلام الله علیها را الگو قرار داده و این ممکن نیست مگر با آموزش صحیح فرهنگی.