مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در نشست مشترک با مدیران اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: از ابتدای سال جاری ۶۱۹ جلد سند مالکیت موقوفات اخذ شد که این تعداد به یک‌هزار و ۳۶۴ رقبه وقفی متصل شده است.

به گزارش پایگاه خبری نارین،، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین زارع‌زاده با اعلام این خبر افزود: یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های متولیان امر وقف حفظ و حراست از املاک وقفی و تثبیت مالکیت آنها است تا از تصرفات جلوگیری شود.

وی افزود: الحمدلله یزد در این حوزه جزء استان های شاخص و پیش رو است و با اینکه اکثر موقوفات در این استان به صورت تک رقبه ای می باشد آمار اخذ سند مالکیت نیز مورد قبول می باشد که این امر مورد تایید هئیت بازرسی از اوقاف استان گیلان نیز قرار گرفت.

مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان یزد ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶۱۹ جلد سند مالکیت موقوفات اخذ شده که این تعداد به یک‌هزار و ۳۶۴ رقبه وقفی در سامانه جامع موقوفات متصل گردیده است.

زارع‌زاده با اشاره به آمار بالای موقوفات و رقبات فاقد سند نیز تاکید کرد: انشالله باید با تشکیل کارگروه‌های مشترک و روفع موانع موجود، تصمیماتی اخذ شود تا مسیر تثبیت مالکیت تسریع گردد.

وی در پایان اظهار داشت: پاداش معنوی و اخروی تثبیت مالکیت موقوفات کمتر از عمل نیک واقف نیست و در ادامه راه خیر و خداپسندانه او می‌باشد.

گفتنی است در این نشست علی کریمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک پیگیری های لازم جهت رفع موانع تثبیت مالکیت موقوفات و صدور اسناد مالکیت رقبات وقفی را انجام و دستورات لازم را صادر کرد.