معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به مضرات استفاده زیاد از قندهای ساده گفت: حد استاندارد مصرف این موارد، برابر ۴۰ گرم در روز یا ۶ قاشق چای‌خوری است.

به گزارش پایگاه خبری نارین، دکتر محمدحسن لطفی در گفتگو با برنامه رادیویی کوچه‌باغ رادیو با اشاره به مضرات استفاده از قندهای ساده مانند قند و نبات، شیرینی‌جات، شکر و بستنی اظهار داشت: قند موجود در این مواد، به‌سرعت جذب بدن می‌شود ولی به افراد، نشاط زیادی نمی‌دهد، بلکه باعث کسالت و خستگی می‌شود که این مسئله بخاطر افت ناگهانی قند خون و اثر انسولین است.

وی افزود: از دیگر مشکلات استفاده از این مواد، تحریک مکرر و مداوم غده لوزالمعده – که انسولین ترشح می‌کند- می‌باشد و در دراز مدت ظرفیت انسولین این غده کاهش پیدا کرده و درنتیجه موجب دیابت می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم مردم استان در مصرف این مواد حد استاندارد را رعایت کنند. حد استاندارد این موارد برابر ۴۰ گرم در روز یا ۶ قاشق چای‌خوری است.

وی افزود: در حال حاضر میزان مصرف این موارد در استان یزد، ۷۰ گرم در روز می‌باشد که ۳۰ گرم بیشتر از حد استاندارد است. ۶۷ درصد مردم استان یزد حداقل روزی یک مرتبه چای‌نبات مصرف می‌کنند. این مصرف بی‌رویه قند، علت افزایش بیماری دیابت در استان یزد است.

لطفی گفت: باید قندهای مرکب را جایگزین کنیم چراکه جذب آرامی در دستگاه گوارش دارند و غلظت قند خون را به‌صورت ناگهانی افزایش نداده و ترشح انسولین را تحریک نمی‌کنند.

وی در پایان تأکید کرد: قندهای موجود در میوه‌ها جایگزین بسیار خوبی هستند و توصیه می‌شود مردم استان حداقل ۵ واحد میوه و سبزی استفاده کنند. همچنین فیبر موجود در سبزیجات نیز مورد نیاز می‌باشد.