امام جمعه موقت میبد با مشکلات اقتصادی مردم گفت: نیاز مهم امروز کشور توجه مسئولین ما به حل مشکلات اقتصادی و اجرای اقتصاد مقاومتی است. اگرچه تاکنون زحمت‌های خوبی کشیده شده است ولی کافی نیست.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام محمد اعرافی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میبد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امروز، روز بزرگداشت غزه و آغاز جنگ ۲۲ روزه رژیم صهیونیستی علیه مقاومت غره و فلسطین است.

امام جمعه موقت میبد ضمن گرامیداشت یاد شهدای این انتفاضه گفت: جنگ ۲۲ روزه برای براندازی مقاومت و انتفاضه و فریادهای ملت مسلمان علیه اسراییل بود و پیروزی یک ملت با دست خالی در برابر ارتش تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی نشان داد که تنها راه به زانو درآوردن اسراییل ادامه داشتن مقاومت و انتفاضه است و ملت‌ فلسطین و مسلمان این راه را ادامه خواهند داد.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان کنفرانس اتحادیه بین‌المجالس سازمان همکاری اسلامی خاطرنشان کرد: جهان اسلام و کشورهای اسلامی باید به مسئله فلسطین توجه ویژه داشته باشد. این مسئله همواره مورد تأکید معمار کبیر انقلاب و رهبری معظم بوده است.

امام جمعه موقت میبد با اشاره خیانت بعضی از کشورهای عربی نسبت به اسلام و مسئله فلسطین گفت: خیانت رژیم سفاک و کودک‌کش سعودی باعث شد که تاکنون ۱۹ هزار کودک را در یمن به شهادت برسند. این‌ها درحقیقت خائن‌الحرمین هستند نه خادم‌الحرمین.

اعرافی با قدردانی از حضور مردم در جریانات اخیر تصریح کرد: باید از مردم بخاطر حضور غیرتمندانه و دارای بصیرت در راهپیمایی‌های اخیر در مقابله با استکبار و اغتشاش‌گران تشکر ویژه داشت.

وی افزود: حضور مردم کم‌نظیر بود و چشم دنیا را خیره کرد. مردم از کنار ارزش‌های اسلامی و انقلابی خود نمی‌گذرند.

خطیب نماز جمعه میبد گفت: مشکلات قطعا وجود دارد، مشکلاتی مانند گرانی، تورم، و بیکاری. اعتراض از راه قانونی خوب است و مردم باید مطالبه کنند و مسئولان باید جواب بدهند. ولی اعتراض با اغتشاش متفاوت است.

اعرافی خاطرنشان کرد: نیاز مهم امروز کشور توجه مسئولین ما به حل مشکلات اقتصادی و اجرای اقتصاد مقاومتی است. اگرچه تاکنون زحمت‌های خوبی کشیده شده است ولی کافی نیست.

امام جمعه موقت میبد در واکنش به اظهارات اخیر یکی از مسوولان کشور گفت: به‌عنوان نصیحت باید بگویم مسائل تخصصی و اعتقادی و کلامی را باید به اهلش سپرد و نباید با بعضی از اظهار نظرها موجب ناراحتی مراجع و علما و حوزه‌های علمیه شد.

اعرافی خاطرنشان کرد: در حادثه‌ی دردناک جان باختن و شهادت در راه خدمت ۳۲ نفر از خدمه نفتکش، لازم است دولت پیگیری‌های مجدانه‌ای را برای پی بردن به عوامل بوجود آمدن این حادثه داشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر شورای عالی فضای مجازی فضای متکفل ساماندهی فضای مجازی است ولی متأسفانه بعد از ۶ سال هنوز نابسامانی بسیاری در فضای مجازی وجود دارد.

امام جمعه موقت میبد گفت: چرا تاکنون شبکه ملی اطلاعات راه اندازی نشده استُ درحالیکه مرتب به مردم وعده داده شده است؟ اکنون فضای مجازی یک فضای افسار گسیخته‌ای است و قانون مدونی در این رابطه وجود ندارد.

وی افزود: جرائم متعددی از قبیل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و از هم پاشیدن خانواده به وفور در فضای مجازی وجود دارد. فضای مجازی حق همه است ولی باید کنترل شود.

اعرفی تأکید کرد: راه حل این مسئله، تقنین قوانین در مجلس و دولت و همچنین کمک دولت برای ایجاد پیام‌رسان‌های داخلی قدرتمند است.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به حرفهای ترامپ در مورد سیاه پوستان و آفریقایی ها گفت: کشوری که ادعای فرهنگ و تمدن می‌کند با این بی‌نزاکتی در مورد این انسان‌ها صحبت می کند. آمریکا طاغوت عصر است که در برابر همه دنیا ایستاده است و کشورها باید در برابر این شیطان اکبر موضع قاطع داشته باشند.

اعرافی در پایان ضمن تبریک انتصاب فرمانده جدید سپاه و تقدیر از زحمات فرمانده سابق تصریح کرد: نقاط مثبت زیادی را در فرمانده جدید سپاه دیدم که از جمله آن‌ها جوان بودن، انقلابی و داشتن دغدغه های فرهنگی است.