فرمانده پلیس راه استان یزد با اشاره به بارش برف از شب گذشته در استان یزد گفت: با تلاش نیروهای راهداری و پلیس راه، در حال حاضر همه محورهای استان یزد باز است.

به گزارش پایگاه خبرنگار نارین، سرهنگ احمد مظفری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن قدردانی از رسانه های استان یزد برای اطلاع رسانی در مورد وضعیت جاده های استان بعد از بارندگی شب گذشته اظهار داشت: قبل از بارندگی تمام هماهنگی های لازم با راهداری استان یزد برای بسیج و  آماده باش نیروها انجام شده و هم اکنون نیروهای راهداری و پلیس راه در آماده باش کامل به سر می برند.

وی عنوان کرد: عملیات برف روبی و هدایت خودروها در گردنه ها و جاده های استان به خوبی انجام شده و خوشبختانه هیچ حادثه رانندگی در این جاده ها رخ نداده است.

مظفری با اشاره به نشر گسترده خبر مربوط به یک تصادف مرگبار در محور یزد ـ طبس در شبکه های اجتماعی بیان کرد: این خبر کذب محض است و خوشبختانه هیچ حادثه ای در این محور رخ نداده است.

فرمانده پلیس راه استان یزد ادامه داد: در حال حاضر با تلاش نیروهای راهداری و پلیس، تمام محورهای استان باز است اما محورهای ییلاقی به دلیل وجود برف در حاشیه جاده و روان شدن آب حاصل از ذوب برف ها، لغزنده هستند که رانندگی باید در این محورها با احتیاط انجام شود.

وی از مردم خواست در صورتی که در این ایام سفر آنها ضرورتی ندارد، از عبور و مرور غیرضروری در محورهای استان خودداری کنند.

مظفری خاطرنشان کرد: در صورت ضرورت برای سفر در محورهای استان، رانندگان تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

وی همچنین تاکید کرد: خودروها حتما سوخت کافی داشته باشند تا در صورت بروز مشکل در محورها، سوخت آنها تمام نشود همچنین جیره خشک، لباس گرم، پتو و سایر تجهیزات مورد نیاز نیز به همراه داشته باشند.

مظفری با اشاره به اینکه بارندگی در استانهای کویری شرایط متفاوتی دارد و مردم عادت به رانندگی در این شرایط جوی ندارند، تصریح کرد: با این حال رانندگی مردم بسیار خوب بوده و خوشبختانه تا این لحظه هیچ حادثه ای در محورهای استان رخ نداده است.

وی ادامه داد: هیچ ممنوعیت یا منع ترددی نیز در حال حاضر در محورهای استان نیست و در صورت نیاز در این زمینه اطلاع‌رسانی صورت خواهد گرفت.