بعد از انتشار کلیپ سخنان یک خانم کارشناس مسائل خانواده در شبکه تابان یزد، حمید رسایی نماینده سابق مردم تهران در مجلس، ضمن انتقاد از حجمه‌های صورت‌گرفته نسبت به این برنامه، نوشت: «خانم کارشناس! من بابت عذرخواهی نابجای مدیران سیمای جمهوری اسلامی از شما عذرخواهم.»

به گزارش پایگاه خبری نارین، حمید رسایی در پی انتشار بخشی از صحبت‌های کارشناس مسائل خانواده در فضای مجازی و بازخوردهای آن، در کانال تلگرامی خود نوشت:

بعد از انتشار کلیپ سخنان یک خانم کارشناس مسائل خانواده در برنامه بانوان بیشتر بدانند در شبکه سیمای یزد، از حملات جریان ضد خانواده بویژه از سوی فمنیست های به ظاهر مذهبی و غیرمذهبی در شبکه های مجازی به راه افتاد. متاسفانه این هجمه معنا دار سبب شد تا صدا و سیمای بی‌هویت ما بابت انتشار سخنان این کارشناس عذرخواهی کند!

سئوال این است که مگر این کارشناس مسائل خانواده در سیمای یزد چه گفته بود که عذرخواهی در شبکه سراسری را الزامی می‌کرد! تمام کلام کارشناس محترم در یک برنامه حدود یک ساعته در کنار توصیه‌های مختلف به ارکان متعدد خانواده، خطاب به زنان جامعه‌ای که بر اساس فرهنگ فمنیستی، روز به روز مرد ستیزتر می شوند، این بود که اگر می‌خواهید قلب همسرانتان را نرم، خستگی را از بدن آنها بیرون و تمام وجود مردان را متوجه خودتان کنید و به تحکیم بنیاد خانواده بپردازید، به آنها محبت کنید و در قالب مثال گفته بود که مثلا روز جمعه که همسرتان از خستگی در خواب است، چند برگ گل را در تشت آبی بریزید و پاهای همسرتان را در آب نوازش دهید و تاکید کرده بود با انجام این کار، تاثیر این رفتار را در عملگرد همسرتان نسبت به خودت و خانواده ات خواهی دید.

واقعا کجای این دستورالعمل عاطفی و خانواده محور، بر خلاف دین، فرهنگ بومی و قواعد عاطفی ملت ماست که صدا و سیما به خاطر قر و فر چند شبکه مجازی، دستپاچه شده و از پخش آن عذرخواهی می کند؟! آیا جز این است که عامل بخش عمده ای از طلاق‌های عاطفی و روابط سرد حاکم بین خانواده های جامعه امروز ما محصول به فراموشی سپردن همین رفتارهای کوچک عاطفی در خانواده است! کدام خانم یک روز جمعه چنین رفتاری را با‌ همسر خود داشته و در طول هفته تا روز جمعه بعد، هر روز نتیجه متقابل آن را در رفتار شوهرش نسبت به خود و فرزندانش ندیده؟

حداقل این است که این هم نظر یک کارشناس در کنار کارشناسان دیگر است که از قاب سیما پخش شده و اتفاقا اگر بررسی شود، خواهیم دید که نظرات تعداد قابل توجهی از آن کارشناسان، یا با فرهنگ دینی ما نمی سازد یا برگرفته از فرهنگ غربی است و هیچ ارتباطی با فرهنگ بومی ما ندارد و اتفاقا اگر بنای بر عذرخواهی باشد، پخش آن نظرات، مستحق‌تر به عذرخواهی از سوی مدیران سیماست.

باید تاسف خورد برای مدیران صدا و سیما که تا این اندازه در برابر شبکه ‌های ضد خانواده و گروه های فشار فمنیستی، منفعل و واداده هستند و باید از این خانم کارشناس عذرخواهی کرد، آن هم در روزگاری که مدیران جاهل صداوسیما به خاطر انتشار سخنان عاطفی وخانواده محور او عذرخواهی می‌کنند اما به خاطر دعوت از هنرپیشه مبتذل دوره طاغوت (ملک مطیعی) و همچنین دعوت از سلبریتی های سگ باز آن هم در پر بیننده‌ترین ساعت سیما که اکثریت آنها چندین بار طلاق گرفته ‌اند، اساسا فرزند در زندگی آنها معنا ندارد، مرد یا زن در نگاهشان یک کالای ابزاری و نمایشی است، عذرخواهی نمی‌کند، بلکه هر روز بر حجم آن می افزاید.

خانم کارشناس! من بابت عذرخواهی نابجای مدیران سیمای جمهوری اسلامی از شما عذرخواهم.