شهردار میبد با اشاره به بودجه ۳۲ میلیارد تومانی این نهاد گفت: بخش زیادی از این بودجه محقق نشده است و این روند مشکلاتی را برای شهرداری به وجود خواهد آورد.

به گزارش خبرنگار نارین، محمود اسدزاده‌فیروزآبادی شب گذشته در جلسه هم‌اندیشی شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرهای میبد، بفروئیه و ندوشن با فرماندار میبد و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر شهرداری میبد با ده موضوع کارشناسی شده‌ای مواجه است که مشکلات ناشی از این موارد به اعتماد مردم نسبت به شهرداری آسیب می‌زند.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات ناشی از کمیسیون ماده ۵ افزود: در حال حاضر حدود ۲۶۵۰ پرونده در کمیسیون مرکز استان در حال رسیدگی است و بسیاری از مصوبات ارجاعی به کمیسیون، مورد پذیرش واقع نمی‌شود.
شهردار میبد همچنین به مشکل کمبود آب اشاره کرد و گفت: برای ۱۷۶ هکتار فضای سبز شهر نیاز به آب داریم که با توجه به کمبود آب انتظار می‌رود تدبیری برای استفاده از پسآب برای فضای سبز اندیشیده شود.
وی گریزی هم به مبحث میراث فرهنگی زد و تصریح کرد: با توجه به بافت تاریخی شهر میبد و پروژه‌های متعدد، باید برای آزادسازی ها به ویژه در بافت تاریخی و اطراف نارین قلعه اقداماتی انجام شود.
اسدزاده، با اشاره به بدهی زیاد برخی ادارات شهرستان به شهرداری گفت: شهرداری میبد حدود ۵۰ میلیارد تومان از برخی ادارات و دانشگاه‌ها طلب دارد و این مسأله برای شهرداری مشکل‌آفرین شده است.
شهردار میبد در ادامه با توجه به مطالبات مردم درخصوص آسفالت معابر شهری، تصریح کرد: سالهاست که از انجام عملیات آسفالت خیابان‌های قدیمی میبد می‌گذرد و باید بیشتر خیابان ها روکش آسفالت شود و این در حالی است که برخی شهرک‌ها از بدو واگذاری تاکنون آسفالت نشده‌اند.
اسدزاده، هزینه عملیات آسفالت مورد نیاز برای معابر و مناطق مورد نظر را بیش از ۴۰ میلیارد تومان برآورد کرد و اظهار داشت: توافق نامه‌ای با انجمن حمایت از زندانیان شهرستان برای استفاده از کارخانه آسفالتی که در اختیار دارند انجام شده است و در این رابطه نیاز به تجهیزات و ماشین‌آلات می‌باشد.
وی، مشکل حمل و نقل درون‌شهری و برون شهری را از دیگر موارد مورد توجه برشمرد و خاطرنشان کرد: مدت زمان قرارداد شهرداری میبد با تعدادی از رانندگان تمام شده و از طرفی با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل، نوسازی این ناوگان از ضروریات حمل و نقل شهری میبد است که باید در این زمینه نیز با همکاری استانداری اقداماتی صورت گیرد.
اسدزاده در پایان با اشاره به بودجه ۳۲ میلیارد تومانی شهرداری میبد، تصریح کرد: بخش زیادی از این بودجه تحقق پیدا نکرده است و این روند مشکلاتی را برای شهرداری به وجود خواهد آورد.