دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ابرکوه از دستگیری فروشندگان کودهای تقلبی به کشاورزان بخش بهمن ابرکوه، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، محمدحسین ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار فارس در ابرکوه، اظهار کرد: دو نفر از فروشندگان کودهای تقلبی به کشاورزان بخش بهمن، در ابرکوه دستگیرشده و پرونده آنان در حال بررسی و پیگیری است.

ابراهیمی تصریح کرد: پس از اعلام شکایت یکی از کشاورزان که به ‌واسطه استفاده از کودهای مذکور متضرر شده بود، کارشناسان جهاد کشاورزی کودهای مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و متوجه شدند که درون کیسه‌هایی که آرم و برند آن متعلق به یکی از شرکت‌های دولتی است، کودهای تقلبی آمیخته با آهک وجود دارد که موجب آسیب رساندن به محصولات کشاورزان شده است.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از اعلام نظر کارشناسان دستور ضبط کلیه کیسه‌های کودهای تقلبی صادر شد و موضوع تحت پیگرد قرار گرفت که طی آن، یکی از فروشندگان در ابرکوه و دیگری با اعطای نیابت به مأمورین آگاهی در یزد، دستگیر شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ابرکوه ضمن اشاره به اینکه کودهای تقلبی به کشاورزان بخش بهمن فروخته شده است، اذعان کرد: این فروشندگان از ۲ سال قبل کودهای تقلبی را از شهرهای تهران، قم و ساری وارد کرده و با ارائه آن به نصف قیمت بازار، کشاورزان را برای خرید تطمیع می‌کردند و نهایتاً موفق به فروش حدود ۵۰۰ کیسه از این کود شده بودند.

ابراهیمی ادامه داد: میزان خسارت وارده به کشاورزان به‌واسطه خرید کودهای فوق حدود ۱۰۰ میلیون تومان تخمین زده شده است، در حالی است که هنوز خسارت واقعی که بیشتر به محصولات وارده شده و بعضاً مورد نابودی درخت‌های ۲۰ ساله، مشخص نشده است.