امام جمعه میبد ضمن اشاره به اینکه باید قدر نعمت انقلاب اسلامی را دانست گفت: دستاوردهای انقلاب و کینه‌توزی‌های دشمنان نباید موجب نادیده گرفتن مشکلات کشور شود و باید نسبت به فاصله گرفتن مسئولان از ارزش‌های اسلام و انقلاب و ارتباط با مردم نگران باشیم.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میبد ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک پدیده بی‌نظیر و نعمت بزرگ الهی بود که به همت ملت ایران در عالم پدید آمد.

امام جمعه میبد خاطرنشان کرد: هیچ منطق مادی در دنیا گمان نمی‌کرد که بار دیگر دین و معنویت در عرصه زندگی بشر نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: این نعمت الهی را باید قدر دانست چراکه اگر ناسپاسی کنیم، ضربه‌هایی خواهیم خورد که قرن‌ها باید آن را تحمل کنیم.

اعرافی اظهار داشت: قدردانی نعمت انقلاب، به‌معنای عدم اعتراض به مشکلات و مطالبه از مسئولان نیست بلکه مقصود حمایت از کلیت انقلاب و حضور دین در صحنه هدایت بشریت است.

رییس جامعه‌المصطفی العالمیه تأکید کرد: امروز در نقطه عطف تاریخ هستیم و اگر بزک کردن رژیم شاهنشاهی، علاقه به تمدن غرب و آمریکا و اسراییل به فرهنگ عمومی مردم تبدیل شود، قطعاً سقوط خواهیم کرد و دین و دنیا را از دست خواهیم داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: توطئه و دشمنی دشمنان با اسلام و مردم انقلابی ما بی‌پایان است و ملت ما نشان داده که علی‌رغم جنگ، تحریم، تبلیغات و فشارهای زیاد بخاطر اسلام‌خواهی و انقلاب ایستاده و بر عهدی که با شهدا بسته پایبند است.

اعرافی با اشاره به نقشه‌های دشمنان برای نابودی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان با هدف گرفتن اقتصاد، امنیت و امید جوانان کشور ما، حجمه سنگینی از تبلیغات و توطئه را علیه ما به راه انداخته‌‌اند.

امام جمعه میبد گفت: دستاوردهای انقلاب و کینه‌توزی‌های دشمنان نباید موجب نادیده گرفتن مشکلات کشور و بخصوص اشکالات دستگاه برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: باید نسبت به فاصله گرفتن مسئولان از ارزش‌های اسلام و انقلاب و ارتباط با مردم نگران باشیم.

اعرافی در ادامه صبحت‌های خود تأکید کرد: باید با برطرف کردن ضعف‌های موجود در برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌ها و قوای سه‌گانه، نظارت و مبارزه با فساد و تبعیض، برنامه‌ریزی مناسب برای نسل جدید توسط نهادهای فرهنگی و حوزه‌های عملیه، پرهیز از اختلافات بی‌مورد و اتحاد بر محور ولایت به سمت پیشرفت و رفع مشکلات کشور حرکت نمود.

امام جمعه میبد در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه دینی و ملی ملت ایران برای مقابله با حجم عظیم دشمنی‌ها و طرح خواسته‌های خود و همچنین انعکاس پیام استواری در برابر مستکبران، حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن پیروزی انقلاب است که به فضل الهی راهپیمایی امسال پرشورتر از گذشته خواهد بود.