در یازدهمین همایش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی میبد که با حضور آیت‌الله اعرافی و جمعی از مسئولین برگزار شد، از مجاهدت‌های یکی از سرداران مدافع حرم تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار نارین، عصر امروز (جمعه) و در یازدهمین همایش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی میبد، از مجاهدت‌های سردار پاسدار محمدحسین فیاضی‌بارجینی در دفاع از حرم اهل بیت(س) تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

در ابتدای این همایش که در سینما نگار شهیدیه برگزار گردید، حجت الاسلام عباس رضایی گزارشی از عملکرد اکیپ های متعدد جبهه فرهنگی میبد که به کرمانشاه و کرمان اعزام شده بودند، ارائه داد و رویکرد اجتماعی فرهنگی جبهه را تشریح کرد.

آیت الله اعرافی در ادامه این همایش با تجلیل و قدردانی از رشادت‌های مدافعان حرم در دفاع از حریم آل الله با اشاره به کلمات قصار امام علی(ع) اظهار داشت: امیرالمؤمنین در این کلمات زیبا و حماسی، توصیف خود را از یک شخصیت الگو در جبهه فرهنگی انقلاب بیان می‌کند.

وی افزود: اولین ویژگی این شخصیت آن است که دنیا در چشم او کوچک است و به همین دلیل در چشم امام علی(ع) از جایگاه بلندی برخودار است.

اعرافی در تشریح این مطلب خاطرنشان کرد: پیام اول این سخن آن است که تا وقتی دنیا در چشم کسی بزرگ باشد، در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قرار ندارد و دنیا نزد انسان‌های کوچک، بزرگ جلوه می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: پیام دوم این سخن، شاخص ارزیابی شخصیت افراد در منطق و گفتمان علی(ع) است و به هر اندازه‌ای که انسان، دنیا را کوچک بشمارد و به تمنیات دنیا برای رضای خدا پشت کند، جایگاه بلندتری نزد آن امام خواهد داشت.

اعرافی در ادامه بیان ویژگی‌های یک شخصیت الگو در جبهه فرهنگی انقلاب از دیدگاه امام علی(ع) گفت: این شخصیت، تحت سیطره شکم و شهوت و دنیا نیست و بیشتر عمر خود را در سکوت معنادار می‌گذارند.

وی افزود: این انسان کم‌صحبت اگر لب به سخن گشود، بر همه سخن‌گویان تقدم پیدا می‌کند و عطش سؤال کنندگان را فرو می‌نشاند و سخن او سرشار از حکمت و هدایت است.

امام جمعه میبد در مورد ویژگی دیگر شخصیت الگو در جبهه فرهنگی انقلاب عنوان کرد: او در صحنه جنگ و مبارزه در برابر ظالم، مانند شیربیشه شجاع است و هیچ فردی توان مقابله با او را ندارد.

اعرافی تأکید کرد: همه کسانی که علاقه دارند در جبهه فرهنگی اسلام ناب قرار داشته باشند باید این الگو را در برابر خود مجسم کنند. در واقع یک انسانی که دنیا اسیر اوست و او اسیر دنیا نیست.

رییس جامعه‌المصطفی‌العالمیه در توضیح این مطلب گفت: وقتی حضرت زینب(س) در مجلس عبیدالله و یزید حاضر شد، در ظاهر خانمی مصیبت‌دیده اسیر دشمنی پیروز است ولی در حقیقت این زینب(س) است که فرمانده و پیروز واقعی است و عبیدالله و یزید را به اسارت گرفته است.

وی افزود: همه انسان‌های رذل و حقیر در اسارت روح بلند خواهند بود اگرچه این فرد یزید باشد یا ترامپ و یا شاهزادگان عیاش سعودی.

اعرافی ضمن بیان خاطره‌ای از سیدحسن نصرالله اذعان داشت: زمانی که همه رهبران جهان و عرب در برابر تهدید بسیار سنگین جبهه شیطان و استکبار دچار ترس و وحشت شده بودند، تنها یک رهبر در عالم اسلام هیچگاه دچار ترس نشد و او رهبر ایران بود.

امام جمعه میبد با ذکر این نکته که یک جامعه هشیار و بیدار، هرگز اسیر تحریم‌ها و تهدیدهای جبهه باطل نخواهد شد خاطرنشان کرد: اگر ما گامی به عقب برداشته‌ایم، بخاطر ضعف از درون بوده است.

رییس جامعه‌المصطفی‌العالمیه در پایان تصریح کرد: وظیفه امروز جریان پیشگام انقلاب اسلامی و شما جوانان آن است که با ابتکار و خلاقیت، فتنه‌های گوناگون دشمنان را رسوا کنید و راه درستی برای تعمیق و ترویج گفتمان اسلامی بپیمایید.

از دیگر برنامه های این مراسم اجرای زیبای گروه ولایت امامزاده میرشمس الحق، شعرخوانی استاد علوی و سخنرانی کوتاه سردار محمد حسین فیاضی بود.