امام جمعه میبد در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در مورد رسیدگی به مسائل موزه شهدا اظهار داشت: موزه‌ها در یک شهر می‌توانند نقش مهمی را در اعتلای فرهنگی و پاسخگویی به نیازهای مردم و نسل جوان ایفا کنند.

به گزارش پایگاه خبری نارین به نقل از میبدما آیت‌الله علیرضا اعرافی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد که امروز صبح در موزه شهدای برگزار شد، در مورد رسیدگی به مسائل موزه شهدا اظهار داشت: موزه‌ها در یک شهر می‌توانند نقش مهمی در اعتلای فرهنگی و پاسخگویی به نیازهای مردم و نسل جوان را ایفا کنند.

وی تصریح کرد: موزه حافظ تاریخ یک منطقه و جوابگوی نیاز مردم است و اطلاعات مردم را در مورد تاریخ خود بالا می‌برد و هم به نحوی اوقات فراغت نسل جوان را می تواند پر کند.

آیت الله اعرافی ادامه داد: از مدت‌ها قبل چند موزه در دست اقدام بوده که برخی به جایی رسیده و برخی دیگر نیز نیاز به کار بیشتر دارد و همه باید با همکاری این موضوع را ساماندهی کنند.

وی افزود: موضوع ارائه طرح موزه و گرفتن مجوز آن را باید در مرحله اول پیگیری کنید و تا آماده شدن طرح و مجوز، با همکاری سازمان میراث فرهنگی، این مکان از نظر میراثی که مورد تایید نیز هست، به مردم بشناسانید.

آیت الله اعرافی ادامه داد: برای گرفتن یک نیرو برای این مکان نیز با سه ارگان سپاه، دانشگاه و ادارات رایزنی شود تا نیروی مورد نظر موزه تامین شود.

امام جمعه میبد در مورد تامین هزینه های جاری این مکان نیز، پیشنهاد شیخ علی آقایی رئیس شورای شهر میبد را مورد تایید قرار داد و افزود: تغییر مکان شورای شهر میبد از سالن هلال احمر به موزه شهدا و گرفتن بخش کوچک این موزه و اجاره آن، می‌تواند موضوع هزینه‌های جاری را نیز حل کند.

در ادامه این جلسه روی موضوعات هنرستان هنرهای زیبای پسران و دختران میبد و قطعه نام آوران میبد در روضه رضوان بحث و تبادل گفتگو انجام و مصوباتی صورت گرفت.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در انتهای این جلسه ضمن اشاره به برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، گفت: روز ۲۹ بهمن نیز شهر ما میزبان یکی از شهدای گمنام می باشد که همه باید با همکاری و همیاری برای برگزاری باشکوه مراسم تشییع و تدفین این شهید عزیز تلاش کنیم.

پیش از سخنرانی آیت‌الله اعرافی، دبیر یادواره شهدای شهرستان، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر و رئیس میراث فرهنگی نظرات خود را در مورد مسائل مربوط به موزه و تامین هزینه های مالی و نیروی آن را ارائه دادند.

در انتهای این جلسه نیز از آرم موسسه خیریه حمایت از زوج های جوان و خانواده رونمایی شد و آیت الله اعرافی و دیگر مسئولین بر تابلوی این موسسه امضای خود را ثبت نمودند.