رییس دادگستری میبد با اعلام آغاز به کار اولین مؤسسه‌ی خیریه حمایت از زوج‌های جوان و خانواده در این شهرستان گفت: اتوبوس فرهنگی حمایت از خانواده که مجهز به امکانات فرهنگی است در آینده‌ای نزدیک به ارائه خدمات مشاوره‌ای در مناطق مختلف شهرستان می‌پردازند.

حسین دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار نارین، ضمن اشاره به افتتاح مؤسسه‌ی خیریه حمایت از زوج‌های جوان و خانواده در شهرستان میبد گفت: این مؤسسه برای اولین بار در سطح کشور و پس از یک‌سال پیگیری مستمر  به ثبت رسیده است.

وی دراین‌باره افزود: مؤسسه‌ی خیریه حمایت از زوج‌های جوان و خانواده در جهت تقویت مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی آن‌ها و همچنین به‌منظور حمایت از بخش‌های مختلف خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی بویژه طلاق فعالیت خواهد کرد.

رییس دادگستری میبد با بیان اینکه علاوه بر زوجین، وابستگان نزدیک آن‌ها که در امور مربوط به خانواده و اختلافات زوجین اثرگذار هستند، در این طرح دیده شده‌اند، خاطرنشان کرد: مشاوره حضوری و تلفنی، وام ازدواج و رسیدگی به اختلافات قضایی خانواده‌ها از برنامه‌های این مؤسسه خواهد بود.

دهقانی با اشاره به اینکه آمار طلاق در شهرستان میبد طی سال‌های گذشته روند رو به رشد داشته اظهار داشت:  با تلاش‌های صورت گرفته این موج افزایشی در سال ۱۳۹۵ متوقف و طی شش ماه اول سال‌جاری کاهش داشته است که این کاهش حاصل اقدامات فرهنگی صورت گرفته در امر خانواده می‌باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ازدواج‌های تحمیلی، اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی از مواردی است که منجر به اختلافات خانوادگی و طلاق زوجین می‌شود و برای مقابله با این آسیب‌ها، طرح راه‌اندازی اتوبوس فرهنگی در شهرستان میبد پیشنهاد شده است که در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

رییس دادگستری میبد در تشریح این مطلب افزود: این اتوبوس با همکاری شهرداری میبد خریداری شده که پس از تجهیز به امکانات و لوازم موردنیاز، به‌صورت یک نمایشگاه سیار در مناطق مختلف شهرستان مستقر می‌شود.

دهقانی ادامه داد: تعدادی مربی آموزش دیده و متخصص به همراه این اتوبوس که مجهز به امکانات فرهنگی است به ارائه خدمات مشاوره‌ای در مسائل مختلف خانواده می‌پردازند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد‌: مجریان این طرح بتوانند با همکاری مردم و جذب افراد موثر، اقدامات لازم را در راستای آگاهی بخشی به جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه خانواده به انجام برسانند.

نارین-تلگرام