استاندار یزد گفت: اگر این باور را داشته باشیم که تنها ما از مشکلات و راه حل آن‌ها مطلع هستیم و از نظرات دیگران استفاده نکنیم، کیفیت را از دست خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار نارین، محمود زمانی‌قمی صبح امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان یزد که با حضور جمعی از مسئولان استان در محل فرمانداری میبد برگزار شد، با اشاره به سوابق تاریخی و قدمت شهرستان میبد اظهار داشت: شهرستان میبد، همواره مهد تمدن و تاریخ بوده است که بخش‌هایی از تمدن ایران، به این شهرستان مربوط می‌شود.

وی با اشاره به این که بررسی تمدن ایران بدون در نظر گرفتن این خطه، دچار نواقص زیادی خواهد بود، افزود: یکی از افتخارات بزرگ میبد، داشتن شخصیت‌هایی چون آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری، مؤسس حوزه علمیه قم و همچنین آیت‌الله اعرافی(ره) است که در حال حاضر فرزند ایشان مدیریت بزرگترین حوزه علمیه جهان تشیع را عهده‌دار است.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به مسئله کیفیت در آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: باید هرچه زودتر مشکلات سخت‌افزاری آموزش‌وپرورش در این نشست‌ها برطرف نمود تا بتوانیم به مسئله کیفیت و استفاده از مباحث صاحب‌نظران بپردازیم.

زمانی‌قمی تأکید کرد: لازم است آموزش‌وپرورش به‌منظور ارتقاء کیفیت و بهبود وضع موجود، سامانه‌ای را طراحی کند تا بوسیله آن، نظرات همه صاحب‌نظران را دریافت نماید.

وی اضافه کرد: اگر این باور را داشته باشیم که تنها ما از مشکلات و راه حل آن‌ها مطلع هستیم و از نظرات دیگران استفاده نکنیم، کیفیت را از دست خواهیم داد.

استاندار یزد با اشاره به هفته بزرگداشت معلم در اردیبهشت‌ماه سال آینده عنوان کرد: باید در تجلیل از مقام و منزلت معلم، تغییر و تحولی اساسی ایجاد شود و طرحی زیبا و نو در این رابطه اجرا کرد. همچنین رسانه‌ها در هفته معلم، بیش از گذشته به این مسئله بپردازند.

زمانی‌قمی افزود: در طول تاریخ، هرگاه از مقام علم و آموزگاران تجلیل شده، تعالی بالایی در زمینه علم در آن دوره ایجاد شده است.

وی در پایان اظهار داشت: به هر میزان که در آموزش‌وپرورش هزینه شود، درواقع سرمایه‌گذاری صورت گرفته است که درآینده نتایج آن به ثمر خواهد رسید.

نارین-تلگرام