رییس شورای شهر میبد گفت: درحال حاضر شهرداری میبد بعلت نداشتن پشتوانه مالی مناسب، در وضعیت نامناسب قرار دارد که یک مورد از آن، محکومیت شهرداری به پرداخت ۵ میلیارد تومان توسط دادگاه در طی چند حکم می‌باشد.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام علیرضا آقایی در دومین نشست خبری اعضای شورای پنجم شهر میبد با اصحاب رسانه که در محل موزه شهدا برگزار شد، با اشاره به اینکه شعار شورای شهر پنجم خدمت‌گزاری به مردم بوده است اظهار داشت: شورای شهر بعنوان یک نهاد قانون‌گزار باید اهداف عالیه خود را که خدمت‌رسانی هرچه بهتر به مردم است، با حساسیت دنبال کند.

وی با بیان اینکه درگیر شدن شورا در مسائل اجرایی و جزیی، آن را از این اهداف باز می‌دارد، افزود: درحال حاضر شهرداری میبد بعلت نداشتن پشتوانه مالی مناسب، در وضعیت نامناسب قرار دارد که یک مورد از آن، محکومیت شهرداری به پرداخت ۵ میلیارد تومان توسط دادگاه در طی چند حکم می‌باشد.

آقایی در ادامه خاطرنشان کرد: کمیته درآمد شهرداری در ۵ ماه اول سال‌جاری، ۹ میلیارد تومان درآمد داشته که این مبلغ تا پایان بهمن‌ماه حدود ۲۶ میلیارد تومان رسیده است که این امر بعلت نقد کردن چک‌های برگشتی و معوق شهرداری با کمک مشاوره وکلا و بخش حقوقی شهرداری بوده است.

رییس شورای شهر میبد اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال‌جاری، بودجه مصوب شورای شهر قبل را که مبلغ ۳۲ میلیارد تومان بوده است، محقق کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: شهرداری درگذشته با دریافت مبالغی پول از مردم، اقدام به تغییر کاربری زمین بدون کسب مجوز از کمیسیون ماده ۵ وصدور پروانه نموده بود که این امر، مشکلاتی را ایجاد کرده است و با همت شورای شهر در حال حل این مسئله می‌باشیم.

آقای درخصوص طرح تفصیلی شهر میبد گفت: در این طرح، نیمی از جمعیت شهر میبد در نظر گرفته شده که لازم است هرچه زودتر آن را مختومه کنیم و با همکاری یک مشاور میبدشناس و مهندسان شهرداری، نقشه‌ای مطابق با جمعیت شهر میبد را طراحی نماییم.

منتخب مردم میبد در شورای شهر پنجم خاطرنشان کرد: میزان بودجه فرهنگی در سال گذشته برابر ۶۰ میلیون تومان بود که این مبلغ متناسب با شهر میبد نیست و در بودجه فرهنگی سال آینده، چند برابر بودجه سال‌جاری خواهد بود.

وی با اشاره به مباحث شورای ترافیک شهر میبد اذعان کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر میبد، رفوژ خیابان ۷ تیر تا نارین قلعه و همچنین خیابان خواجه رشیدالدین در مدت باقیمانده از سال ۹۶ انجام خواهد شد.

رییس شورای شهر میبد اضافه کرد: مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به‌منظور موزاییک‌کاری پیاده‌رو ورودی شهرک فجر بیده اختصاص داده شده است.

آقای درخصوص برخی مشاجرات صورت‌گرفته میان مردم و کارکنان شهرداری اظهار داشت: اگرچه گاهی انتظارات نادرستی از کارمندان شهرداری وجود دارد، اما همه‌ی کارکنان شهرداری موظف‌اند نسبت به ارباب رجوع، نهایت احترام را داشته باشند.

وی با اعلام قاطعیت شورای شهر در برخورد با بداخلاقی‌های برخی کارکنان تأکید کرد: چنانچه پس از تذکر حضوری و اخطار زبانی، کارمندی نسبت تغییر رفتار خود اقدام ننماید و به مردم، شهردار و شورای شهر توهین و یا در رسیدگی به امور مردم سهل‌انگاری نماید، قرارداد وی به‌هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

رییس شورای شهر میبد در ادامه از تخصیص ۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای زوج‌های جوان در سال آینده خبر داد و گفت: به‌منظور تسهیل در امر ازدواج جوانان، مبلغ ۴ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در سال آینده زوج‌های جوانی که قصد گرفتن پروانه ساختمان را دارند، از پرداخت هزینه‌های مربوط به شهرداری معاف می‌باشند.

آقایی بیان کرد: برای افرادی که قادر به پرداخت جریمه‌های خود نیستند، تا سقف ۱۵ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۲ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماه درنظر گرفته شده است.

منتخب مردم میبد در شورای شهر پنجم همچنین با اشاره به برنامه‌های شورا برای نخبگان میبدی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در سال آینده مقرر شد مبلغ ماهیانه ۱۰۰ الی ۲۰۰ هزار تومان برای نجبگان علمی و ورزشی و غیره درنظر گرفته شود.

وی افزود: از ۱۲ بهمن‌ماه سال‌جاری، مبلغ ۳ میلیون تومان به هر بانوی میبدی که قصد راه‌اندازی شغل خانگی را داشته باشد، اختصاص می‌یابد.

رییس شورای شهر میبد در پایان گفت: با اختصاص مبلغ تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان، یک دستگاه اتوبوس بعنوان فرهنگ‌سرای سیار با امکاناتی از قبیل فضای اجرای تئاتر، کتابخانه، فضای پذیرایی و غیره درحال آماده‌سازی می‌باشد و امیدواریم همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) در شهر میبد شروع به حرکت نماید.

نارین-تلگرام