شهردار میبد در آیین روز درختکاری که با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد، گفت: در حال حاضر سرانه فضای سبز میبد به ازای هر شهروند ۲۲ مترمربع است.

به گزارش پایگاه خبری نارین، محمود اسدزاده در آیین روز درختکاری در گفتگو با میبدخبر در خصوص وضعیت فضای سبز میبد بیان داشت: شهرستان میبد با توجه به بخش صنعت و جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر دومین شهرستان پر جمعیت استان می باشد که سرانه فضای سبز برای هر شهروند میبدی ۲۲ متر مربع است.

وی افزود: با توجه به صنعتی شدن شهر باید توجه ویژه ای به فضای سبز داشت. امسال در حدود ۴۰ هزار اصله درخت مثمر از نوع کاج، اقاقیا، سنجد، زیتون و خرما در کاشت شده است و امروز نیز با کاشت این درختان در بلوار مرحوم یحیی زاده  به وسعت ۷ هکتار که یکی از ورودیهای شهر است بتوانیم گام موثری در ایجا فضای سبز این نقطه از شهر برداریم.

اسدزاده با اشاره به احداث پارک شادی به وسعت ۳۶ هکتار در شهرستان میبد اظهار داشت: تلاش داریم با همیاری و مشارکت مردم در ورودی میبد از سمت اردکان (پل مروارید) که کسر درخت داریم و هچنین در خیابانهای اصلی و بافت تاریخی شهر، خیابان امام و پارک فردوسی در شهرک امام جعفر صادق(ع) با کاشت نهال و درختان جدید به سطح زیر کشت فضای سبز میبد کمک کنیم و ان شاء الله بتوانیم فضای سبز بیشتری را به مجموعه ۱۸۰ هکتاری فضای سبز موجود شهر بیافزاییم.

شهردار میبد نقش مردم را در حفظ و نگهداری فضای سبز مهم و تاثیر گذار خواند و ابراز داشت: از مردم عزیز در خواست داریم با توجه به اینکه شهرداری اقدام به کاشت این درختان برای توسعه فضای سبز شهری داشته آنها نیز در نگهداری و داشت درختان مشارکت و همکاری داشته باشند و هر میبدی متولی نگهداری از چند درخت در این شهر شود. درخت موجود زنده است و ما باید برای طراوت و زیبایی شهر و سلامتی خود و خانوادهایمان در حفظ و نگهداری از درختان و فضای سبز کوشا بوده و به مضوع فضای سبز و کاشت درختان اهمیت دهیم.

وی در پایان تاکید داشت: شهر میبد معروف به باغ شهر است و لازم است برای حفظ آن با توجه به کمبود آب در بحث مکانیزه شدن آبیاری قطره ای فضای سبز شهری و استفاده از پساب شهری تلاش کنیم و با توجه ویژه به این موضوع در حفظ و نگهداری فضهای سبز شهری و منابع آبی اقدام کنیم.