مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با بیان اینکه ۳۵۱هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در این استان هستند گفت: در حال حاضر بیش از ۸۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت استان یزد که طرح رایگان است قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری نارین، محمد دریجانی در دیدار با امام جمعه شهر یزد با بیان اینکه ۳۵۱هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان یزد هستند، اظهار داشت: این افراد در صندوق‌های مختلف عضو هستند و در حال حاضر بیش از ۸۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت استان یزد که طرح رایگان است قرار دارند.
مدیر کل بیمه سلامت استان یزد خاطر‌نشان کرد: افرادی که از ابتدا در بیمه سلامت عضو شدند به صورت رایگان کارهایشان پیگیری می‌شود ولی کسانی که هم اکنون قصد بیمه شدن داشته باشند باید در بیمه ایرانیان عضو و از خدمات آنها استفاده کنند و در سال مبلغ ۲۴۰هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه بیش از ۶۷۰مورد بیمار خاص در استان یزد تحت پوشش بیمه سلامت هستند افزود: در استان یزد ماهیانه ۲۰میلیارد تومان برای بیمه شدگان هزینه می‌شود که هشت میلیارد تومان آن مربوط به مراکز خصوصی و ۱۲میلیارد تومان در مراکز دولتی است.
دریجانی با بیان اینکه شرایط و هزینه‌های درمانی در طرح تحول سلامت‌، سهم مردم را بسیار کاهش داد خاطرنشان کرد: هزینه هر فرد برای درمان در این طرح، بیش از ۱۰ درصد نیست که برای مردم بسیار مناسب و خوب است.

نارین-تلگرام