نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از کم‌کاری دولت و پلیس لندن در جریان تعرض به سفارت ایران، گفت: فرقه شیرازی نماد شیعه انگلیسی هستند که عامل تفرقه بین مسلمانان است.

به گزارش پایگاه خبری نارین، کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، در خصوص حمله متعرضان به سفارت ایران در لندن، گفت: اشغال و حمله به سفارت ایران در لندن قابل بررسی است، در واقع اینکه چه کسانی و با چه انگیزه‌ای سفارت ایران را اشغال کردند، دارای اهمیت است. از سوی دیگر مسئولیت دولت انگلیس در جریان این حادثه قابل تامل است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری حمله به سفارت ایران توسط تعدادی از طرفداران فرقه شیرازی، تصریح کرد: فرقه شیرازی نماد شیعه انگلیسی هستند که عامل تفرقه بین مسلمانان است. در جریان این اقدام نیز شعارهایی تفرقه انداز بین مسلمانان چون لعن عایشه و خلفای راشدی را سر دادند.

وی با بیان اینکه فرقه شیرازی تفاوتی با هابیت ندارند، افزود: وهابیت تیشه به ریشه اسلام می‌زند، شیعه انگلیسی هم همین اقدامات را انجام می‌دهند که در نهایت سبب افزایش اختلاف و خون و خونریزی بین مسلمانان می‌شود. این گروه‌ برای اسلام خطرناک هستند ضمن آنکه عاملی در دست انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها و رژیم اشغالگر قدس هستند.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: این گروه‌ها در جنگ‌های جدید نیز به عنوان ابزاری در دست اطلاعاتی و امنیتی غربی شدند تا بین مسلمانان تفرقه بیندازند، در نهایت هم بهره این اختلافات را انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی می‌برد.

وی یادآور شد: از سوی دیگر اینکه دولت انگلیس اجازه اشغال سفارت ایران را به چنین شکلی داده یعنی به کنوانسیون وین اعتقادی ندارند و حالت بدبینانه تر اینکه به نظر می‌رسد با این گروه‌ها همکاری کردند. در حالی که کنوانسیون وین اجازه ورود به سفارت دیگر کشورها بدین شکل را نمی‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: دولت انگلیس مسئول حفاظت از دیوار و محدوده سفارت هستند لذا ورود این افراد بدین شکل جای بسی سوال است. کم کاری پلیس لندن نیز در این میان به وضوح مشخص است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی باید محکم در برابر این اقدام بیستد، لذا بریتانیا باید پاسخگو باشد. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز قطعا به این مسئله ورود خواهند کرد و اطلاعات مفصلی را از مسئولان مربوطه دریافت خواهیم کرد.

نارین-تلگرام