مدیر بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد گفت: به همت بانوی خیر میبدی آزمایشگاه این بیمارستان به دستگاه‌های پیشرفته تشخیصی طبی آزمایشگاهی مجهز شد.

به گزارش پایگاه خبری نارین به نقل از میبد خبر، ذبیح الله برجسته در این زمینه بیان داشت: با توجه به کمبود یک سری از دستگاههای آزمایشگاهی انجام برخی از آزمایش ها زمانبر بوده و حتی برخی از آزمایش ها به دلیل کمبود تجهیزات در مراکز آزمایشگاهی و بیمارستانهای دیگر صورت می گرفت که باعث برخی مشکلات برای مراجعه کنندگان بود.

وی افزود: با توجه به کمبود اعتبارات دانشگاه برای خرید تجهیزات آزمایشگاه این موضوع با خانم فاطمه آخوندی نسب بانوی خیر میبدی مطرح شد که با تامین هزینه ۴۳۰ میلیون تومانی توسط وی موفق به خرید تجهیزات و دستگاههای آزمایشگاهی پیشرفته برای خدمت رسانی بهتر و سریعتر به مراجعین شده و عمده آزمایشاتی که مورد نیاز مردم شهرستان بود در این آزمایشگاه انجام شود.

برجسته در مورد دستگاههای خریداری شده اظهار داشت: با این کمک خیری آزمایشگاه بیمارستان میبد مجهز به دستگاههای اتوآنالایزر bs480، سانتریفیوژ آزمایشگاهی HETTICH، دستگاههای پاتولوژی (tissue processing) و (pfm microtom)، میکروسکوپ پیشرفته و Esx اتوماتیک therma شد.

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد در مورد این آزمایشگاه ابراز داشت: آزمایشگاه بیمارستان با بهره گیری از پیشرفته ترین و مدرن ترین امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی آماده ارائه خدمات تشخیصی به کلیه مراجعین سرپایی و بستری در طول شبانه روز و در اسرع وقت می باشد.  آزمایش های موجود براساس سطوح مختلف روتین – تخصصی و فوق تخصصی طبقه بندی و در بخش های مختلف راه اندازی شده است و برای انجام آنها با به کار گیری کلیه مواد مصرفی استاندارد در اندازه گیری تست های ایمونولوژی، هورمونی و در بخش بیوشیمی استفاده می شود.

وی در ادامه افزود: بخش مرکزی آزمایشگاه واقع در بلوار بسیج از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۱۲ آماده گرفتن آزمایش می باشد  و از ساعت ۲ تا ۷ بعد از ظهر جواب دهی صورت می گیرد و بخش اورژانس واقع در داخل بیمارستان  به صورت شبانه روزی پاسخگوی بیماران محترم می باشد   و در اسرع وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن جواب ازمایشات اورژانسی را می دهد.

برجسته در پایان ضمن تقدیر از تمامی خیرینی که در حوزه سلامت گام بر می دارند، تصریح داشت: امیدواریم با حمایتهای خیرین محترم بتوانیم گام‌های بزرگ و برجسته‌ای در راستای خدمت‌ رسانی به مردم در حوزه بهداشت و سلامت برداریم.