نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر روشنگری رسانه‌ها گفت: مهمترین رسالت فعالان عرصه رسانه، رهایی جامعه از بی‌اطلاعی و جهل و ارتقاء قدرت تحلیل و تفکر شهروندان است.

به گزارش پایگاه خبری نارین، آیت الله محمدرضا ناصری روز پنجشنبه در آیین تجلیل از مسئولان فعال در زمینه اطلاع‌رسانی و رسانه‌های برتر استان یزد، ضمن بیان چندین خاطره از دوران همراهی با حضرت امام‌خمینی(ره) اظهار داشت: یکی از توصیه‌های اکید امام راحل به مسئولان این بود که مسائل را بدون مبالغه به مردم اطلاع‌رسانی کنند، زیرا جهل مردم باعث می‌شود تا ذهن آنان در خصوص موضوعات مختلف دچار خطا شود.

وی با مهم برشمردن رسالت رسانه‌ها در آگاهی بخشی به جامعه افزود: یکی از شگردهای دشمنان نظام این است که با طرح شایعه، ذهن مردم را نسبت به موضوعات مختلف مغشوش کرده و قدرت تشخیص را از آنان سلب کنند.

امام جمعه یزد به خبرنگاران استان یزد توصیه کرد: از رسانه‌هایی که در اختیار دارید بهترین استفاده را داشته باشید و علاوه بر اطلاع رسانی، تلاش کنید در فرهنگ و بینش و تفکر مردم تاثیرگذار باشید.

ناصری تصریح کرد: رسانه‌ها در تولید و انتشار اخبار، به گونه‌ای عمل کنند که افزایش اطلاعات شهروندان، تعقل و پرسشگری آنان را در پی داشته باشد.

امام جمعه یزد اظهار داشت: آموزش‌وپرورش، رسانه‌ها، حوزه‌های علمیه، علما و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، هنری باید این تفکر را در مردم ایجاد کنند و ضرورت دارد همه اقشار جامعه این روحیه را در خود تقویت کنند.

وی تصریح کرد: اگر حس پرسشگری و درک درست در جامعه ایجاد شود، در این صورت افراد به سهولت تحت تاثیر موج‌های مخرب رسانه‌ای بیگانه قرار نمی‌گیرند.

نارین-تلگرام