همایش نوروزی فرهیختگان میبدی با حضور جمعی از مسئولان استان یزد و شهرستان میبد و همچنین برخی از شخصیت‌های کشوری در برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نارین، همایش نوروزی فرهیختگان میبدی صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان استان یزد و شهرستان میبد و همچنین برخی از شخصیت‌های کشوری در محل تالار ونوس میبد برگزار شد.

در این همایش که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، کمال دهقانی –نماینده مردم میبد و تفت در مجلس- ضمن تبریک سال نو و خوشامدگویی به میهمانان اظهار داشت: در فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی و دولت، باید زیر ساخت‌های شهرستان مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به مسئله کمبود آب اضافه کرد: توجه ویژه به محیط زیست و منابع طبیعی مسئله مهمی است که باید در این ایام بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

دهقانی ادامه داد: اجداد ما در طول هزار سال در این منطقه زندگی کرده‌اند و با بهره‌برداری مناسب از آب، این میراث گرانبها را به ما رسانده‌اند.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس خاطرنشان کرد: حدود ۵۰ سال است که به‌دلیل عواملی مانند بهره‎برداری نادرست، وضعیت آب با مشکل روبرو شده و معلوم نیست این منبع چگونه به آیندگان تحویل داده شود.

وی با تأکید بر مدیریت صحیح آب عنوان کرد: باید سیستم استفاده از پساب و فاضلاب به‌صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و از همه مسئولان می‌خواهم به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

در ادامه همایش، عبدالرضا باقری –قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری-  همایش نوروزی فرهیختگان میبدی را فرصتی برای آشنایی بیشتر مسئولان و صاحب‌نظران دانست و اظهار داشت: امروز مدیریت شهری با پیچیدگی زیادی مواجه است که این امر لزوم استفاده از آراء صاحب نظران را ایجاب می‌نماید.

وی در ادامه با تبریک ثبت جهانی شهر یزد در سال گذشته ابراز داشت: ثبت جهانی شهر یزد، افتخار بزرگی برای همه یزدی‌ها می‌باشد و همه کسانی که به سرمایه‌های گذشته و تداوم آن برای نسل آینده فکر می‌کنند، باید این فرصت را مغتنم بشمارند.

باقری در پایان اضافه کرد: ثبت جهانی شهر یزد، فرصت باارزشی برای آموزش عالی و همه دانشگاه‌های استان یزد به‌منظور توسعه استان و گسترش اندیشه قناعت‌پیشگی و سخت‌کوشی می‌باشد.

گفتنی است روز دوم فروردین به‌نام “روز میبد” نامگذاری شده است.