مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان اینکه در دوم فروردین ماه ۱۳۹۷، ۵۵ هزار و ۶۴۸ نفر در این استان اسکان داده شدند، گفت: با شروع تعطیلات نوروزی نسبت به اسکان ۱۷۲هزار مسافر و گردشگر اقدام شد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، فاطمه دانش یزدی در خصوص اسکان گردشگران و مسافران نوروزی اظهار داشت: از ۲۷ اسفند ۹۶ تا اول فروردین ۹۷، ۱۱۶ هزار و ۴۵۵ نفر پذیرش و اسکان یافتند.
دبیر ستاد خدمات سفر استان یزد، اظهار کرد: از این تعداد، ۵۰ هزار و ۴۰۵ نفر روز چهارشنبه در مدارس، هتل‌ها، خانه‌های مسافر و کمپ‌های اقامتی استان و بقیه در روزهای قبل از آن پذیرش شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی یزد با بیان اینکه اقامتگاه‌های استان ظرفیت پذیرش روزانه ۹۵ هزار و ۸۴۰ مسافر را دارد، ادامه داد: روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ به ترتیب ۱۱ هزار و ۵۰۵، ۲۵هزار و ۷۷۳ و ۲۸ هزار و ۷۷۲ نفر اسکان داده شدند.
همچنین سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد اظهار داشت: تردد خودروها در جاده‌های استان تا دوم فروردین ماه ۹۷ و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۲ درصد افزایش دارد.
سعید برازنده مقدم اظهار کرد: هم اکنون ۷۶ سیستم تردد شمار جاده ای در استان نصب است که از ۲۳ اسفند ۹۶ تا روز پنج‌شنبه -۲ فروردین ۹۷-، ۲ میلیون و ۴۸۰ مورد تردد ثبت شد.
وی افزود: ۱۸ دستگاه دوربین نظارتی و ۳۹ دستگاه دوربین ثبت تخلف رانندگی در استان نصب و موارد تخلف را آنلاین ثبت می‌کند و در هر محل ۲ دستگاه دوربین نصب است که هم ثبت لحظه‌ای سرعت خودرو و هم میانگین سرعت را ثبت می کند.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد و دارای یک‌هزار و ۷۲۰ اثر تاریخی و فرهنگی ثبت ملی است.

منبع: ایرنا