قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد گفت: نیکوکاران یزدی در سال گذشته هشت میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین به ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد کمک کردند.

به گزارش پایگاه خبری نارین، رضا زارع‌اده‌مهریزی بابیان اینکه هر یتیم و فرزند نیازمند غیریتیم به‌طور میانگین از حمایت هفت حامی نیکوکار بهره‌مند هستند گفت: نیکوکاران یزدی در سال گذشته هشت میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین به ایتام و فرزندان نیازمند غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان یزد کمک کردند.

وی با اشاره به رشد ۳۳ درصدی کمک حامیان به ایتام و فرزندان محسنین در سال ۹۶ بیان کرد: هم‌اکنون ۲۷ هزار و ۸۳۷ حامی نیکوکار حمایت حدود چهار هزار یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را بر عهده‌دارند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه بیشتر خانوار یزدی مشترک طرح‌های مشارکتی این نهاد هستند، افزود: امیدواریم با همراهی و مشارکت مردم نیکوکار استان یزد خدمات ارزنده‌تری به محرومان ارائه و گام‌های مؤثرتری برای رفع نیاز آنان برداشته شود.

زارع‌زاده با اشاره به اهمیت انجام کار خیر از دیدگاه آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین(ع) گفت: صالحان و نیکوکاران کسانی هستند که قدر نعمت‌های الهی را می‌دانند و جزو هدایت‌شدگان به صراط مستقیم هستند.

وی یادآور شد: نیکوکاران یزدی سال گذشته با مشارکت در طرح‌های مختلف مشارکتی کمیته امداد ۴۳ میلیارد و ۴۲۲ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد ادامه داد: ۱۱ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی خیران در سال ۹۶ در بخش زکات، هفت میلیارد و ۲۳۳ میلیون تومان صدقات، هشت میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان اکرام ایتام و محسنین و ۱۶ میلیارد و ۱۲۹ میلیون تومان سایر طرح‌های مبتنی بر نیاز محرومان ازجمله در زمینه‌های درمان، جهیزیه و مسکن بوده است.