معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد از پرداخت ۲۸ میلیارد و ۴۵۹ میلیون تومان وام اشتغال طی سال ۹۶ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، امیر زین‌العابدین قمی با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت گفت: ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا برای جامعه هدف تحت حمایت تأثیر مستقیمی بر وضعیت اقتصادی و اجتماعی آنان دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد بیان کرد: طی سال ۹۶ این نهاد با توجه منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی شتاب بیشتری به برنامه‌های اشتغال‌زایی داده است و تقویت همه‌جانبه حوزه اشتغال و خودکفایی را در سرلوحه کارها و برنامه‌های اجرایی قرار داده است تا این خط‌مشی در تمامی سطوح جامعه نهادینه شود.

وی بابیان اینکه فقرزدائی با محوریت اشتغال و توسعه کسب‌وکار، راهبردی است که همواره موردتوجه این نهاد بوده است، افزود: ۲۸ میلیارد و ۴۵۹ میلیون تومان وام اشتغال طی سال ۹۶ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد اعطا شد.

زین‌العابدین قمی بابیان اینکه هزار و ۳۷۷ مددجوی تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در سال گذشته وارد عرصه کارشده‌اند، گفت: ۵۸ درصد از تسهیلات اعطایی در سال ۹۶ از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی، ۲۱ درصد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، ۱۷ درصد منابع تلفیقی بانکی وامدادی و چهار درصد نیز از محل صندوق توسعه ملی و سایر منابع بوده است.

وی ادامه داد: ۷۳ درصد از وام اعطایی به متقاضیان در ایجاد طرح‌های خودکفایی و مابقی در طرح‌های کارانگیزی، و توان‌افزایی مددجویان بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: کمیته امداد علاوه بر پرداخت وام اشتغال به جامعه هدف تحت حمایت، خدمات متنوع دیگری ازجمله مشاوره تخصصی شغلی به‌منظور شناخت استعدادها و کشف خلاقیت‌های نهفته مددجویان، برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای، کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مددجویان و نظارت ادواری بر حسن اجرای طرح‌های اشتغال و ارائه راهکارهای کارشناسی جهت ارتقای سطح کیفی طرح‌ها را همواره در فعالیت‌های اجرایی مدنظر قرار داده است.

وی در مورد نوع مشاغل ایجادشده از محل تسهیلات اعطایی این نهاد به مددجویان تحت حمایت در سال ۹۶ گفت: ۴۸ درصد از تسهیلات در بخش خدمات، ۲۶ درصد دام‌پروری، ۹ درصد فعالیت‌های صنعتی و معدنی، ۱۴ درصد کشاورزی و سه درصد نیز در بخش صنایع‌دستی به مددجویان پرداخت شد.