رییس دانشگاه آیت‌الله حایری میبد گفت: اعضای هیأت علمی این دانشگاه از ۴۳ نفر در سال گذشته به ۶۰ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار نارین، دکتر عباس کلانتری پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه آیت‌الله حایری میبد دارای سه دانشکده مصوب الهیات و علوم انسانی، دانشکده ایرانشناسی و دانشکده فنی مهندسی است که در ۱۵ رشته کارشناسی، ۱۰ رشته کارشناسی ارشد و ۴ رشته دکتری به آموزش می‌پردازد.

وی با اشاره به نقش برجسته خیرین در احداث واحدهای آموزشی و خوابگاه‌های دانشگاه اضافه کرد: فعلا مشکل خاصی در زمینه تأمین خوابگاه و فضای آموزشی نداریم اما با توجه به تصویب طرح جامع و برنامه راهبردی دانشگاه و همچنین افزایش دانشجو طی سالهای آینده، با کمبودهایی مواجه خواهیم شد.

کلانتری در تشریح این مطلب گفت: طی یک‌ونیم سال گذشته ۱۲ هزار متر ساختمان آموزشی و ۶ هزار متر ساختمان خوابگاهی در دانشگاه میبد ساخته شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۹۰۰ دانشجو در رشته‌های مختلف دانشگاهی در این واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند و در نظر داریم طی پنج سال آینده این آمار به ۳۵۰۰ نفر دانشجو برسد.

کلانتری اضافه کرد: از میان دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه ۵۰ دصد بومی و ۵۰ درصد غیربومی هستند که از این تعداد ۶۲,۵ درصد دختر و ۳۷,۵ درصد پسر می‌باشند.

رییس دانشگاه میبد همچنین گفت: اعضای هیأت علمی این دانشگاه نیز از ۴۳ نفر در سال گذشته به ۶۰ نفر رسیده است.

وی، سپس به توسعه فضای سبز در دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: بیش از سه هزار اصله درخت در محوطه دانشگاه کاشته شده است و تفاهم نامه‌های تحقیقاتی مختلفی نیز در رابطه با کشت و ترویج گیاهان دارویی منعقد شده است.

کلانتری ضمن تشکر از خیرانی که در زمینه‌های مختلف یاری‌رسان این واحد بوده‌اند، اظهار داشت: پروژه‌های خیری این دانشگاه پس از انجام عملیات اسکلت‌بندی، با اعتبارات دولتی تکمیل شده و به نام خیرّ نامگذاری می‌شود.

وی، در ادامه نیاز فعلی دانشگاه میبد در زمینه عمرانی را مساعدت خیری برای تکمیل فضاهای ورزشی برشمرد.

رییس دانشگاه میبد، در پاسخ به سوال خبرنگار نارین درخصوص چشم‌انداز و اهداف توسعه زیرساخت‌های آموزشی دانشگاه میبد با توجه به وضعیت فعلی برخی مراکز دیگر آموزشی در این شهرستان تصریح کرد: توسعه متوازن از جمله محورهای پیش روی مسئولان این دانشگاه است و در صددیم با تدابیر اتخاذ شده به سرنوشت برخی دانشگاه‌های دیگر دچار نشویم.

وی از فعالیت دانشگاه در زمینه دانشگاه سبز خبر داد و اظهار کرد: ساختمان‌های جدید دانشگاه از مصالح ساختمانی عایق مانند ICF ساخته شده که تاثیر زیادی در مصرف بهینه انرژی برای دانشگاه داشته و علاوه بر این در هزینه‌های ساخت بین ۲۰ تا ۲۵ درصد صرفه‌جویی مالی بعمل آمده است.

کلانتری، ایجاد ۱۲ واحد کارآفرینی طی هشت ترم آموزشی را از دیگر برنامه‌های دانشگاه میبد برشمرد و گفت: در آینده نزدیک تعداد واحد درسی دانشگاه به ۱۴۰ واحد افزایش می‌یابد و دانشجویان این دانشگاه تحت نظر اساتید خبره، واحدهای کارآفرینی را در رشته‌های مختلف می‌گذرانند و با مهارت‌های گوناگون فنی از قبیل برنامه‌نویسی، تعمیر رایانه، تصویر برداری و غیره آشنا می‌شوند.

برگزاری ۱۷ کرسی نظریه‌پردازی و انتشار ۱۶ جلد کتاب اعضای هیأت علمی، برگزاری اردوهای راهیان نور، یادواره شهدا، اجرای تئاتر، افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه، تجهیز کتابخانه به ۲۷هزار جلد کتاب مرجع و همچنین راه‌اندازی کلینیک‌های مختلف از دیگر مواردی بود که رییس دانشگاه میبد در این نشست خبری به آنها اشاره کرد.