مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد با بیان این‌که محرومیت‌زدایی و تحقق اقتصاد مقاومتی مهمترین اهداف بسیج سازندگی است، گفت: بسیج سازندگی میبد سال گذشته تعداد ۲۱ واحد مسکونی برای محرومین و ۷ مدرسه در سطح شهرستان مرمت و بهسازی کرده است.

حسین یکه‌مرد با اعلام این خبر به پایگاه خبری نارین، اظهار داشت: بسیج سازندگی تشکیلات گسترده مردمی است که هم ساختار آن را مردم شکل می‌دهند و هم این مردم در یک مجموعه سازمان‌یافته، ظرفیت‌های مردمی را برای حل مشکلات کشور و نظام به کار می‌گیرند.

یکه مرد تصریح داشت: مقام معظم رهبری در پایه‌گذاری بسیج سازندگی فرمودند به منظور استفاده از نیرو و نشاط جوانان برای سازندگی کشور و پرکردن اوقات فراغت آنان طوری حرکت کنید که هم کشور و هم خود جوانان ساخته شوند.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد با اشاره به اینکه فعالیت های خوبی در سال ۹۶ توسط بسیج سازندگی شهرستان صورت گرفته، ابراز داشت: بسیج سازندگی میبد سال گذشته در راستای محرومیت‌زدایی  ۲۱ واحد مسکونی برای محرومین و ۷ مدرسه در سطح شهرستان مرمت و بهسازی کرد.

وی با بیان این موضوع که توسعه اشتغال و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در راستای محرومیت زدایی از اولویت های بسیج سازندگی میبد می باشد، اظهار داشت: بسیج سازندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان بیش از ۲ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی پرداخت کرده و برای عرضه و فروش محصولات تولیدی نیز اقدام به برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ با همکاری نهادهای دیگر شهرستان کرد.

یکه‌مرد ادامه داد: جمع آوری کمکهای مردمی (نقدی و غیر نقدی) جهت مردم مظلوم میانمار و جبهه مقاومت سوریه به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون ریال و زلزله زدگان کرمانشاه و کرمان به ارزش بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات بسیج سازندگی میبد در سال گذشته بوده است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان میبد از تهیه و توزیع جهیزیه در قالب طرح غدیر برای ۳ نوعروس و بسته های معیشتی و تحصیلی برای ۲۰ خانوار نیازمند در سال ۹۶ خبر داد.

وی اردوهای جهادی را از دیگر محورهای موثر در فعالیت های بسیج سازندگی بیان داشت و افزود: برگزاری اردوهای جهادی دانش آموزی و دانشجویی بسیج سازندگی عرصه نشان دادن ارزشهای اسلامی و انقلابی است. این گونه اردوهای جهادی باید با قوت بیشتری انجام گیرد، زیرا در سازندگی و رشد معنوی جوانان تاثیرگذار است.

یکه‌مرد در پایان غنی کردن اوقات فراغت جوانان، خدمات رسانی، محرومیت زدایی، کمک به دولت و توسعه اشتغال زایی از محور های مهم اردوهای جهادی برشمرد و اذعان داشت: اردوهای جهادی مایه دلگرمی محرومین بوده و حضور جهادگران بسیجی امید خدمت رسانی را در دل مردم مناطق محروم زنده می کند.