رئیس پلیس راهور میبد از اجرای طرح برخورد نامحسوس با موتورسواران متخلف در میبد با هماهنگی دادستان شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نارین، سرهنگ دوم محمد حسین دهقانی بیان داشت: خوشبختانه در سه ماهه اول سال جاری شاهد هیچ گونه تصادف فوتی در شهرستان نبودیم و تصادفات جرحی نیز نسبت به مدت مشابه بسیار کاهش یافته که این امر نشان دهنده قانونمند تر شدن مردم شهرستان و زحمات شبانه روزی پرسنل راهور شهرستان و همکاری دستگاه‌های متولی می‌باشد.

وی افزود: طرح برخورد نامحسوس با موتور سواران متخلف در شهرستان میبد با دستور دادستان و هماهنگی فرماندهی انتظامی میبد برای کاهش تخلفات و افزایش نظم و امنیت در حال اجرا می‌باشد که اجرای این طرح در شهرستان مجاور نتایج خوبی را به همراه داشته و سبب شد که شهرستان اردکان رتبه اول کاهش تصادفات را در استان کسب کند.

دهقانی اظهار داشت: با دستور دادستان میبد شب های ماه مبارک رمضان طرح برخورد با رانندگانی که ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت در اطراف پارک بهاران داشتند اجرا شد که در این راستا با متخلفین برخورد قانونی صورت گرفته و آنها تحویل مقامات قضایی شدند.

وی اصلاح نقاط حادثه خیز را در راس همه امور دانست و ابراز داشت: اگر با همکاری دستگاههای متولی برگزاری جلسات شورای ترافیک بصورت مرتب و ماهانه تشکیل شود و در هر جلسه از مجموع مصوبات حتی اگر یک مصوبه اجرایی شود در سال ۱۲ نقطه حادثه خیز شهرستان اصلاح شده و از نظر معابر دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

رئیس پلیس راهور میبد به اقدامات خوب صورت گرفته در رفوژ خیابان خواجه رشیدالدین اشاره و اذعان داشت: با تکمیل رفوژ خیابان آیت الله اعرافی میزان تصادفات جرحی و فوتی در این نقطه به صفر رسیده است.

رئیس پلیس راهور میبد از نصب ۸ دستگاه دوربین کنترل سرعت در معابر شهرستان خبر داد و اظهار داشت: نصب این دوربین ها سبب بازدارندگی شده و تصادفات را کاهش خواهد داد.

وی تصریح کرد: حضور روزانه پلیس راهور در محلات مختلف نیز نوید نوعی آرامش و امنیت را به مردم شهرستان می‌دهد.

دهقانی در پایان با اشاره به برگزاری کلاس های آموزش نکات ترافیکی با همکاری معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان در مدارس میبد گفت: از آموزش و پرورش می‌خواهیم از طریق پیامک این فرهنگ‌سازی را کرده که والدین موتورسیکلت در اختیار فرزندانشان قرار نداده و تردد آنها با سرویس‌های عمومی و دوچرخه صورت گیرد.

  • منبع خبر : میبدخبر