تعدادی از معلولان ابرکوه در حاشیه اجرای طرح شوق تکریم در این شهر، به عدم مناسب‌سازی اماکن متبرکه از جمله امامزاده احمد(ع) اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، طرح «شوق تکریم» با حضور حجت‌الاسلام «حسین زارعزاده» مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و معاونین وی در امامزاده احمد(ع) شهرستان ابرکوه برگزار شد و طی آن اقشار مختلف مردم ضمن ملاقات حضوری با این مسئولان، مشکلات و سؤالات خود را مطرح کردند.

در حاشیه اجرای این طرح تعدادی از معلولان، سالمندان و افراد کم‌توان جسمی نیز درخواست ملاقات با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان را داشتند که به گفته «محمود فلاح زاده» کارشناس مناسب‌سازی بهزیستی ابرکوه، به علت عدم مناسب‌سازی امکان حضور در محل امامزاده احمد(ع) برای آنان میسّر نشد لذا مدیر کل اوقاف استان به دیدار آنان رفت.

فلاح‏‏زاده افزود: وجود اختلاف سطح و پله‌های متعدد، عدم وجود سطح شیبدارِ مناسب و بالابر استاندارد در قسمت ورودی اصلی امامزاده، این قشر خاص را از حضور در این برنامه محروم کرد.

وی ادامه داد: معلولان از حجت‌الاسلام زارع زاده درخواست کردند که تدبیری از سوی این اداره کل برای حضور اقشار ناتوان جسمی در اماکن متبرکه اندیشیده شود تا آنان نیز در این اماکن حضور فعال داشته باشند.

البته مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نیز از معاونان خود و رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خواست تا این موضوع را تا حصول نتیجه کامل پیگیری کنند.

«سید محسن ابطحی» رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ابرکوه در گفت‏‏وگو با خبرنگار ایسنا پیرامون مشکلات معلولان شهرستان، اظهار کرد: تمام تلاش مجموعه اوقاف و امور خیریه، این است که تمام اقشار جامعه و شهرستان بتوانند بدون مشکل و دغدغه در اماکن مذهبی حضور یافته و از برنامه‌های آن بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این امکان برای زائرین امامزاده احمد(ع) فراهم بوده و با قرار داشتن دو درب اصلی در سمت‌های شرقی و غربی این مکان، تمام افراد می‌توانند به ‌راحتی و سهولت وارد شوند چرا که درب غربی امامزاده بدون وجود هیچ‌گونه پله و مانعی، بهترین ورودی برای افراد سالمند، معلولان و توان‌خواهان جسمی است.